Blog
różności
Animela
Animela Animela@wp.pl
54 obserwujących 1693 notki 2204451 odsłon
Animela, 1 stycznia 2018 r.

Rozjechani walcem "Dobrej Zmiany"

2803 152 0 A A A

Program "500+" od początku uważam za bardzo potrzebny, i to z wielu względów (również jako walec zamachowy gospodarki) i zdania nie zmieniłam. Niewątpliwie beneficjenci tego programu są zadowoleni z rządów PiS -  przynajmniej do czasu, gdy będą tymi beneficjentami. Trzeba bowiem zauważyć, że program z jednej strony poszerza swój zasięg (dzieci się rodzą),  ale z drugiej strony - wypycha spod swego działania rodziny, w których dzieci osiągają określony wiek. Skoro rodzi się więcej dzieci, to beneficjentów przybywa - to oczywiste. Czy ktoś jednak się zastanowił, co czuje niezamożna rodzina, która dostawała te pieniądze, przyzwyczaiła się do nich, dzięki tym pieniądzom mogła sobie pozwolić na co nieco, a raptem te pieniądze straci, i to nieodwracalnie?

No - po główce taka rodzina prezesa nie pogłaszcze, to pewne.

A przecież im więcej czasu upływa od startu "500+", tym bardziej ludzie się przyzwyczajają i uważają te pieniądze za coś oczywistego. Za kilka lat wszyscy będą uważać, że to są pieniądze, które się należą jak psu zupa,  i nikomu nie przyjdzie do głowy, że jakakolwiek partia może te pieniądze odebrać, więc wszystko jedno, czy się zagłosuje na PiS, czy na PO.

Trzeba jednak pamiętać, że w Polsce żyje mnóstwo osób, które na "Dobrej Zmianie" nic nie zyskały, a przeciwnie: straciły.  Małżeństwa bezdzietne lub takie, w których dzieci są już dorosłe, zwłaszcza -ludzie oszukani przez Andrzeja Dudę oraz Prawo i Sprawiedliwość - posiadacze kredytów hipotecznych denominowanych w walucie obcej. Trudno mi ocenić liczebność tej grupy, ale z pewnością nie jest to mała liczba. Po tym, jak prezes Kaczyński kazał frankowiczom wałczyć w sądach (tak - TYCH sądach) nie ma już złudzeń, że PiS wywiąże się ze swojej obietnicy wyborczej: co jest o tyle zdumiewające, że możnaby to zrobić nie rujnując banków, czyli przewalutowując kredyt po kursie z dnia zawarcia umowy, ale z mocą od dnia wejścia w życie ustawy. Co gorsze, PiS tym ludziom dodatkowo pluje prosto w oczy, od ponad dwóch lat nie robiąc porządku z "nienależnie pobranymi" (czytaj: ukradziony) spredami ... Innymi słowy: poza dużą grupą beneficjentów 500+ istnieje duża - choć nie wiem, jak liczna - grupa osób, które po przejęciu władzy przez PiS realnie straciły - choćby z powodu inflacji.

Nie do pojęcia, że można tak gardzić własnym elektoratem ... Można się cieszyć powodzeniem sąsiada, ale - do czasu. Po ponad dwóch latach "Dobrej Zmiany" oczekiwałabym poprawy, a nie pogorszenia, warunków ekonomicznych! Naprawdę: albo zostanie WRESZCIE realnie podniesiona kwota wolna od podatku, albo Prawo i Sprawiedliwość realnie straci poparcie. Ileż lat można płacić na CUDZE dzieci? ... Czy Prawo i Sprawiedliwość naprawdę nie zdaje sobie sprawy z tego, że niszczy pączkującą klasę średnią (która, nota bene, jest naturalnym wyborcą PiS)? ...

Nie od dziś wiadomo, że jeśli jakieś reformy mają być przeprowadzone, to musi to być zrobione w ciągu pierwszego roku: potem jest już tylko praca na rzecz PR, bo zbliżają się wybory. Tak więc, Panie i Panowie, lepiej już było.

A jeśli ktoś się podnieca dobrymi wynikami badań opinii publicznej, to znaczy, że nic nie rozumie z polskiej rzeczywistości.

Do Siego Roku!

Opublikowano: 01.01.2018 13:47. Ostatnia aktualizacja: 01.01.2018 13:57.
Autor: Animela
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jak miód;)

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @rk1 "Bodnar został wybrany w 2015.. nie jestem pewien czy dobrozmiency byli w stanie temu...
  • @Ruphus "Nie, ale zbędna nobilitacja " A to proszę mi powiedzieć, w czym profesor...
  • Zgadzam się z notką w pełni, ale szczególnie ujęła mnie za serce kwestia mazania po murach....

Tematy w dziale Społeczeństwo