10 obserwujących
295 notek
465k odsłon
3261 odsłon

PKN ORLEN produkuje już płyn do dezynfekcji rąk. Kupimy go na stacjach benzynowych

Płyn dezynfekujący będzie też dostępny w sieci stacji paliw ORLEN, czyli na ok. 1800 obiektach w całej Polsce. Fot. PKN ORLEN
Płyn dezynfekujący będzie też dostępny w sieci stacji paliw ORLEN, czyli na ok. 1800 obiektach w całej Polsce. Fot. PKN ORLEN
Wykop Skomentuj41

Ruszyła produkcja płynu do dezynfekcji rąk w Zakładzie Produkcyjnym ORLEN OIL w Jedliczu. Pierwsza partia produktu trafi do Agencji Rezerw Materiałowych. Natomiast w przyszłym tygodniu dostawy będą realizowane na stacje paliw PKN ORLEN oraz na potrzeby innych podmiotów gospodarczych. 

- Zgodnie z zapowiedziami rozpoczynamy realizację pierwszych dostaw płynu do dezynfekcji rąk. W bardzo szybkim tempie udało nam się dostosować produkcję tak, aby aktywnie włączyć się w działania rządu związane ze wzmocnieniem bezpieczeństwa sanitarnego kraju. Zakładamy, że do końca marca br. produkcja sięgnie prawie 2,5 mln litrów produktu – powiedział prezes PKN ORLEN Daniel Obajtek. 


Obecne moce produkcyjne należącego do Grupy Orlen Zakładu ORLEN OIL w Jedliczu to 750 tys. litrów płynu do dezynfekcji rąk na tydzień, w opakowaniach 5 litrowych. Płyn do dezynfekcji jest wirusobójczy, jego produkcja opiera się na alkoholu etylowym. Nowy produkt jest już dopuszczony do obrotu decyzją Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Z kolei alkohol potrzebny do produkcji jest kupowany od dostawców mających certyfikat ECHA wydawany przez Europejską Agencję Chemikaliów.

image
Tak wygląda płyn dezynfekujący PKN ORLEN, fot. Twitter

Zakład ORLEN OIL w Jedliczu na co dzień zajmuje się produkcją płynów do spryskiwaczy, płynów chłodniczych, smarów oraz olejów przemysłowych. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce dokonano szybkiego przestawienia linii produkcyjnej tak, aby spółka mogła rozpocząć wytwarzanie płynu do dezynfekcji rąk - przypomniał PKN ORLEN.

Szef PKN ORLEN w rozmowie z Radiem Gdańsk wyjaśnił, że płyn do dezynfekcji rąk jest wytwarzany na liniach produkcyjnych spryskiwaczy do wycieraczek. - W normalnych warunkach takie linie przygotowuje się 3-4 miesiące. Myśmy to zrobili w ciągu 10 dni - dodał.

Obajtek zapewnił, że epidemia koronawirusa nie zagraża bezpieczeństwu paliwowemu.

ja

Wykop Skomentuj41
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości