Polska centrala Leroy Merlin w kontrze do francuskiego właściciela sieci

Zdjęcie ilustracyjne, fot. leroymerlin.pl
Zdjęcie ilustracyjne, fot. leroymerlin.pl
Sieć sklepów budowlanych Leroy Merlin planuje kontynuować działalność, a nawet poszerzyć swoją ofertę w Rosji - poinformowała rosyjska agencja Tass. Polska centrala wydała oświadczenie.

Francuskie sieci nie zwijają interesów w Rosji

Jak informowała w ub. tygodniu „Le Figaro”, prezydent Francji Emmanuel Macron miał osobiście zachęcać liderów francuskich grup handlujących z Rosją, by „nie podejmowali pochopnych decyzji” ws. wycofywania się z rosyjskiego rynku, bez konsultacji z francuskim rządem.

Przeczytaj: Danone i Leroy Merlin zostają w Rosji. Zaskakujące tłumaczenia francuskich firm

Do francuskiego holdingu poza Leroy Merlin, należą także sieci Auchan i Decathlon. Żadna z nich nie zamierza się wycofywać z Rosji, a nawet chce rozwinąć swoją ofertę.


Internauci nawołują do bojkotu sieci budowlanej

W internecie pojawiły się nawoływania do bojkotu popularnej sieci marketów budowlanych.


Krakowski radny miejski Łukasz Wantuch miał nawet absurdalny pomysł, żeby zaangażować w to uczniów.

Leroy Merlin Polska odcina się od rosyjskich dostawców

Tymczasem polska centrala Leroy Merlin przedstawiła stanowisko będące w kontrze do francuskiej. 

 „Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, zarówno naszych pracowników, jak i klientów, Zarząd Leroy Merlin Polska podjął decyzję o wstrzymaniu współpracy z dostawcami z Rosji i Białorusi” – poinformowała sieć.

Jak podkreśliła spółka w komunikacie, dotychczasowa współpraca z Rosją i Białorusią miała charakter marginalny, ale podjęta decyzja ma mieć charakter symboliczny. „Najlepszą rzeczą jaką możemy w tej chwili zrobić to okazać solidarność z ofiarami tego konfliktu oraz przeznaczyć realne i materialne wsparcie wszystkim poszkodowanym” – zapowiedziały władze polskiej centrali.

Sieć postanowiła, że dochód ze sprzedaży wszystkich produktów pochodzenia białoruskiego bądź rosyjskiego, które jeszcze znajdują się na półkach sklepowych, będzie w całości przekazany na rzecz potrzebujących, zarówno w Polsce, jak i w Ukrainie.

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj32 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka