PKN Orlen ma propozycję dla przedsiębiorców. Chodzi o branżę gastronomiczną

Wśród planów PKN Orlen jest rozwój sieci sprzedaży pozapaliwowej - o ponad 30 punktów, w tym Stop Cafe i Star Connect, a także wprowadzanie nowych usług i produktów.
Wśród planów PKN Orlen jest rozwój sieci sprzedaży pozapaliwowej - o ponad 30 punktów, w tym Stop Cafe i Star Connect, a także wprowadzanie nowych usług i produktów.
PKN Orlen prowadzi analizę rynku w zakresie potencjalnych dostawców zapiekanek, które pod marką własną koncernu byłyby przeznaczone do dalszej odsprzedaży w jego punktach detalicznych. Zapytanie o informację spółka ogłosiła w poniedziałek. Odpowiedzi można składać do 24 sierpnia.

PKN Orlen zaprasza do współpracy

"W imieniu PKN Orlen uprzejmie zapraszamy do złożenia wstępnej propozycji w ramach zapytania o informację - RFI w zakresie produkcji i dostaw zapiekanek pod marką własną PKN Orlen do dalszej ich odsprzedaży w punktach detalicznych" - oznajmił koncern w opublikowanej w poniedziałek dokumentacji postępowania.

Jak wyjaśniono w ogłoszeniu, celem zapytania jest "analiza rynku, rozpoznanie potencjalnych dostawców oraz aktualnych cen w przedmiotowym zakresie", przy czym odpowiedź złożona w ramach tego postępowania jest "pierwszym krokiem w procesie wyboru dostawców będących producentami zapiekanek".

PKN Orlen czeka na zgłoszenia do 24 sierpnia

W opublikowanej dokumentacji PKN Orlen zwrócił się z prośbą do uczestników postępowania o załączenie prezentacji na temat swych firm z uwzględnieniem informacji dotyczących doświadczenia w przedmiotowym zakresie, opisania możliwości produkcyjnych i wolnych mocy produkcyjnych. Jak zaznaczono w ogłoszeniu, termin zakończenia składania odpowiedzi wyznaczono na 24 sierpnia.

Z danych Grupy Orlen za drugi kwartał tego roku wynika, że koncern posiada 2309 punktów sprzedaży pozapaliwowej, w tym: 1768 w Polsce, z czego 12 to "Orlen w ruchu", a także 326 w Czechach, 170 w Niemczech, 29 na Litwie i 16 na Słowacji. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego Grupa Orlen odnotowała wzrost liczby punktów sprzedaży pozapaliwowej - w sumie o 69, przy czym najwięcej w Polsce - o 38.

W tym roku planowane nakłady inwestycyjne w Grupie Orlen to łącznie 15,2 mld zł, w tym 10,7 mld zł na rozwój, z czego 6 proc. dotyczyć ma segmentu detalicznego. W tym czasie, jak podał ostatnio PKN Orlen, zakładany jest rozwój sieci stacji paliw - o ponad 30 obiektów oraz rozwój sieci sprzedaży pozapaliwowej - o ponad 30 punktów, w tym Stop Cafe i Star Connect, a także wprowadzanie nowych usług i produktów. 

SW

Czytaj dalej:

Rewident nie miał wątpliwości. Plan połączenia Orlenu z PGNiG nie ma błędów

Ma swoją planetoidę, pasmo górskie i kopalnię. Poznaj historię Ignacego Domeyki

"Wojna w Europie tworzy nowy układ sił". Zaważy na losach całego kontynentu?
Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka