Prawda bez politpoprawności
Mówię prawdę o wydarzeniach w Polsce i na świecie
4 obserwujących
147 notek
127k odsłon
102 odsłony

Polityka historyczna Putina - atak na Polskę

Wykop Skomentuj5

W ostatnim czasie Putin mocno jest aktywny w prowadzeniu własnej polityki historycznej. Nie jest to pierwszy raz kiedy Putin fałszuje historię ale w ostatnim czasie nie przebierał w słowach. Dopiero na uroczystościach w Yad Vashem złagodził ton, gdy przypomniał że również Polacy byli mordowani.

Jeszcze miesiąc temu oskarżył o to że ambasador Polski III Rzeszy czyli Józef Lipski był ,,antysemicką świnią" i ,,swołoczą". Często podkreśla też rolę Armii Czerwonej w pokonaniu Niemiec i mówi że kraje Europy Środkowej były przez nią wyzwolone. My wiemy że było troszkę inaczej niż przedstawia to Władimir Władimirowicz Putin.

Dlaczego zatem Putin prowadzi konflikt historyczny ?

Po pierwsze Putin traci poparcie w Rosji np. przez podwyższenie wieku emerytalnego. Dzięki takim atakom na Polskę może odwracać uwagę od problemów społeczeństwa i próbować zwiększać poparcie a nic tak nie jednoczy jak wróg.

Dla Putina sprawą honorową jest podkreślanie zasług Rosji dla Europy podczas II wojny światowej, dzięki temu próbuje zwiększać prestiż Rosji na arenie międzynarodowej oraz wywołać poczucie dumy narodowej wśród Rosjan (częściowo powiązane ze swoim poparciem), z tego względu pomija, ewentualnie usprawiedliwia pakt Ribentropp-Mołotow i agresję z 17 września 1939 roku oraz fakt że kraje Europy Środkowej nie były suwerenne.

Warto wspomnieć że Putin jest przyjacielem premiera Izraela Benjamina Netanjahu; w Rosji również Putin ma dobre kontakty z rosyjskimi żydami, głównie przychodzi na myśl Wiaczesław Mosze Kantor, organizator ostatnich obchodów w Yad Vashem, dlatego dobrą decyzję podjął nasz prezydent Andrzej Duda aby nie jechać do Izraela na uroczystości gdzie nie mógł nawet przemawiać.

Niestety najprawdopodobniej w kolejnych miesiącach będziemy musieli przygotować się do kolejnych ataków na Polskę, zwłaszcza gdy poparcie dla Putina będzie dalej spadać, gdy w Rosji będzie dużo problemów wewnętrznych. Miejmy nadzieję że polski rząd odpowiednio będzie reagował na te ataki, tym bardziej gdy na całym świecie jesteśmy oskarżani o bycie sprawcami II wojny światowej a nie jej ofiarami.

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka