mniejwięcej brydż
oraz struganie w aDNA
15 obserwujących
207 notek
70k odsłon
268 odsłon

sars-cov2 o wypłaszczeniu wykresu również

wypłaszczenie wykresu zachorowań - czerwony kanał
wypłaszczenie wykresu zachorowań - czerwony kanał
Wykop Skomentuj14

    Zadziwiające, że cały obecny wzrost ilości codziennych zachorowań zarażeń , można na wykresie podzielić "złotą proporcją", z precyzją, która mnie zadziwia (błąd to ~1,5 promila).

Nie sądzę by była to przypadkowa zależność, opisana jest  w teorii fal Elliot'a (diagram 4.4 z książki "Teoria ..." Frost, Prechter - w galerii poniżej) - wydłużenie piątej fali.

image

Tylko informuję ;-) , nie zamierzam bowiem podejmować na nowo analizy, z której się wycofałem.

    Zauważam jednak, że efektem wypłaszczenia wykresu zachorowań, jest widoczny na chwilę obecną (kolor czerwony) poziomy kanał, w którym lądują codzienne ilości zachorowań (żółta gruba linia obrazuje przebieg epidemii). Co zapewne niekoniecznie, wg. utytułowanych i  biegłych w konstytucji jurystów, jest zgodne z ustawą o prawie lotniczym (pyszności: miam, miam).

Niektórym, zaangażowanie polityczne przesłania chyba zdrowy rozsądek. Nie słyszałem, by wywoływało zaburzenia wzroku, więc graficznie podaję jeszcze raz sposób działania, który min. Szumowski tłumaczył w marcu:image

Wypłaszczenie krzywej, to jednoczesne wydłużenie czasu trwania epidemii. Kto nie dostrzega tej zależności, powinien spróbować rozwiązać opisane w dowcipie zadanie maturalne z matematyki pt: "Pokoloruj leśniczego".

Oczywiście, działania rządu muszą być adekwatne do etapu rozwoju epidemii, co zapewne (???) doprowadzi do jej skrócenia.

Do feralnego dnia, w którym zanotowaliśmy 595, czyli maksimum codziennych zarażeń (12 maja), sars-cov2 atakował w 12-dniowych cyklach, które zmieniły rytm przy zmianie  trendu wzrostowego (z gwałtownego, stromego na poziomy). 

Czy również tyle samo czasu (3 cykle) musi minąć, by wykres przebił w sposób trwały dno kanału znajdujące się na poziomie 250?

Możliwe, że dojdzie również do zaburzenia rytmu cykli, tak jak wcześniej gdy epidemia wchodziła w kolejny etap rozwoju. Za kilka dni będzie można ten fakt zweryfikować. 

image

    Zastanawiam się również czy istnieje wyraźna korelacja pomiędzy przerwami świątecznymi (Wielkanoc, majówka) a rozwojem epidemii. Moim zdaniem daty: 10 kwietnia i 1 maja, nie wywołują wzrostu zarażeń (poniżej interaktywny wykres, można policzyć dni). O ile na ogólnopolskim wykresie, można by poszukiwać uzasadnienia takiej tezy, to na wykresie bez Śląska ta teoria upada.

Wyniki pompują, na chwile obecną, "ogniska zapalne" i to one tworzą krajową statystykę.

Dostrzegam również fakt, że właśnie osławione, lokalne "ogniska zapalne", to nic innego jak nasze codzienne życie.

Jednakże trudno zobaczyć Polskę w światowych statystykach - ja spróbowałem: graficzny wynik poszukiwań jest w galerii poniżej.

image


pzdr!


ps.

Zapewne mądrzejszy artykuł na temat jak powyżej znajdziecie tutaj:  link do money.pl

I coś dla rozluźnienia atmosfery, czyli guru od lotniczej ustawy - Rysio rulez:

pps.

udało mi się wkleić obrazki z galerii w tekst,

dodaję po publikacji jeszcze tabelkę z "%", bo ostatnio byłem nagabywany 

Zobacz galerię zdjęć:

dystrybucja przypadków (za worldometers)
dystrybucja przypadków (za worldometers) procentowo ilość zgonów, wyjęte dane z worldometers diagram 4.4 "Teoria fal Elliota" Frost, Prechter
kowid
Wykop Skomentuj14
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości