To i owo
Przez poznanie do poznania...
20 obserwujących
641 notek
278k odsłon
450 odsłon

Najnowsze triki marketingowe wykorzystywane w kampanii wyborczej…

Wykop Skomentuj11

Najnowsze triki marketingowe wykorzystywane w kampanii wyborczej…I Wydatki jako informacja o preferencjach wyborcy


Wydatki odzwierciedlają nie tylko to, kim jesteśmy, ale także to, kim nie jesteśmy: łączny wpływ osobowości indywidualnej i geograficznej na konsumpcję i potencjalne decyzje wyborcze.

Uważa się, że teorie interakcjonistyczne rozwiązały klasyczną debatę między osobą a sytuacją, wykazując, że ludzkie zachowanie jest najdokładniej opisywane jako funkcja zarówno cech osobistych, jak i wskazówek środowiskowych.

Zgodnie z tymi teoriami cechy osobowości stanowią część cech osobowych, które kierują zachowaniem. Teoria psychologiczna może zyskać na rozważeniu cech osobowości jako ważnej cechy środowiskowej, która kształtuje normy i instytucje społeczno-kulturowe, a co za tym idzie, zachowania.

 Oznacza to, że wydatki danej osoby odzwierciedlają zarówno cechy jej osobowości, jak i cechy osobowości otaczających ją osób.

 Ustalenia empirycznie potwierdzają tezę, że zachowania związane z wydawaniem pieniędzy odzwierciedlają cechy osobowości zarówno jako cechy osobiste, jak i środowiskowe.

Są badania, które pokazują jakie trunki kupują wyborcy prawicowi, lewicowi, centrowi. To samo dotyczy mięsa lub jego braku. Dane z rejestracji w sieci marketów mogą być przydatne do ukierunkowanego przekazu…

II Wiarygodność twarzy


Wiarygodność twarzy: polityka, kandydata jest powiązana z sukcesem ich kampanii poparcia społecznościowego.

Nowy zbiór danych pozyskany z platformy finansowania społecznościowego Kickstarter i wykorzystanie techniki wykrywania twarzy oparte na uczeniu maszynowym, tworzy kompleksowy indeks, który mierzy wiarygodność twarzy.

Wyniki sugerują, że wiarygodność twarzy polityków jest pozytywnie związana z sukcesem kampanii crowdfundingowej. Konkretnie, politycy wyglądający na godnych zaufania otrzymują o 13,1% większe poparcie i przyciągają 4,8% więcej sponsorów w swojej kampanii finansowania społecznościowego w porównaniu z tymi, którzy nie wyglądają na godnych zaufania.

Wiarygodność twarzy kobiet-polityków odgrywa większą rolę w określaniu sukcesu projektu niż wiarygodność mężczyzn-polityków.

Podsumowując wiarygodność twarzy polityków jest ważnym czynnikiem wpływającym na proces decyzyjny wyborców i sponsorów kampanii wyborczych.

III Wykorzystywanie tożsamości do motywowania decyzji wyborczych  


Wykorzystywanie tożsamość do motywowania zachowań wyborczych, jest często ograniczone do grupy osób, które już silnie identyfikują się z daną partią.

Do małych prospołecznych prezentów, takich jak agitacja w internecie lub drobne datki, można zachęcać, przedstawiając akt aktywności jako okazję do wyrażenia preferencji związanych z tożsamością, nawet jeśli takie preferencje nie są bezpośrednio związane z prospołecznością lub partią.

Zamiast po prostu prosić ludzi o dawanie, podejście oparte na „pojedynkowych preferencjach” (także w Salonie24) określa akt dawania jako wyboru między dwiema opcjami np. dobro-zło, jasność-ciemność.

Preferencje w pojedynkach zwiększają dawanie prospołeczne, dając potencjalnym dawcom większe możliwości wyrażania siebie, co jest z natury pożądaną możliwością. To mobilizuje wyborców......

Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka