To i owo
Przez poznanie do poznania...
43 obserwujących
1116 notek
739k odsłon
  1643   4

Alternatywna historia Ukrainy autorstwa Władimira Putina

Alternatywna historia Ukrainy autorstwa Władimira Putina

http://en.kremlin.ru/events/president/news/66181

12 lipca 2021 roku Władimir Putin napisał rozesłany do wszystkich Sił Zbrojnych Rosji esej pt. ”O historycznej jedności Rosjan i Ukraińców”.

 Stworzył w nim alternatywny wszechświat i ogłosił Ukrainę rosyjską. W artykule i sesji pytań i odpowiedzi Putin szczegółowo rekapituluje swoje ulubione pomysły: nie ma czegoś takiego jak odrębny naród ukraiński, są oni jednością z Rosjanami; państwo Ukraina jest sztucznym tworem, wypadkiem historii, który powinien być wdzięczny Rosji za to, że pozwoliła mu istnieć.

 Według Putina, obalenie (promoskiewskiego) prezydenta Wiktora Janukowycza w lutym 2014 r. było kulminacją wielowiekowego spisku Zachodu, by stworzyć na Ukrainie to, co Putin nazywa „antyrosyjską” machiną…

 Od 2014 roku Ukraina nie jest suwerenna i znajduje się pod „zewnętrznym rządem” – zależnym (marionetką) od Stanów Zjednoczonych, dla których UE odgrywa niewolniczego pomocnika.

 Moskwa nie będzie tolerować tego stanu rzeczy, są miliony Ukraińców, którym ten stan rzeczy się nie podoba i tęsknią za Rosją.

Eseje mówi nam, jakie są intencje Putina wobec Ukrainy, teraz mamy kolejny punkt danych, który ujawnia, jak Putin postrzega obecną wojnę.

Rosja ma prawo użyć siły militarnej do stworzenia strefy wpływów, a Ukraina nie jest krajem zdolnym do życia i powinna zostać rozbita.

Europejski porządek bezpieczeństwa jest bezprawny.

Putin kilkakrotnie mówił, że gdyby Ukraina stała się członkiem NATO, to już by Ukrainy nie było.

Fragmenty aktualnych wypowiedzi prezydenta Putina”:

„...Ukraina został napompowana bronią, a jej wojska były szkolone przez NATO, a ich armia z dnia na dzień stawała się coraz silniejsza. Ponadto obserwowaliśmy bardzo szybki wzrost nastrojów neonazistowskich, zwłaszcza wśród wojska, społeczeństwa i rządzącej elity…” - Putin

„ Wojna była nieunikniona... Podjęliśmy bardzo trudną decyzję, by uderzyć jako pierwsi, zanim zagrożenie stanie się bardziej śmiertelne…”.

„... Widzieliśmy ekspansję Zachodu, widzimy, jak rusofobia na Zachodzie osiąga poziomy takie jak antysemityzm między wojnami światowymi. A więc wojna już stawała się prawdopodobna. Widzieliśmy głębokie podziały i problemy strukturalne w społeczeństwach zachodnich, więc wierzyliśmy, że i tak wojna jest coraz bardziej prawdopodobna. Dlatego Kreml zdecydował się uderzyć pierwszy. Ta operacja wojskowa zostanie również wykorzystana do restrukturyzacji rosyjskiej elity i rosyjskiego społeczeństwa. Stanie się społeczeństwem bardziej bojowym i narodowym, wypierając z elity elementy niepatriotyczne…”

Opór Ukraińców pokazuje, że jest inaczej niż Putin myśli….

Choć wielu polityków z UE przyjeło narrację Putina, jak choćby Macron mówiący o braterstwie

To Ukraińcy własną krwią piszą nowe rozdziały historii Ukrainy.

Lubię to! Skomentuj105 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka