catrw catrw
420
BLOG

„Wołowina” wygrywa wybory w Nowej Zelandii

catrw catrw Polityka zagraniczna Obserwuj temat Obserwuj notkę 9

„Wołowina” wygrywa wybory w Nowej Zelandii

Podatek od bekania krów zadecydował o wyniku wyborów w Nowej Zelandii...

Nowa Zelandia miała plan opodatkowania rolników za beknięcia i wzdęcia zwierząt gospodarskich.

https://www.euronews.com/business/2023/10/14/burp-tax-causes-outrage-in-new-zealand-but-could-this-impact-the-elections

Gospodarka Nowej Zelandii jest napędzana przez rolnictwo z około 10 milionami bydła i 25 milionami owiec, to siedem razy więcej zwierząt gospodarskich niż ludzi w kraju.

Irish Examiner przytoczył obliczenia przygotowane przez ekspertów Departamentu Rolnictwa USA, wykorzystujące podejście modelowe organizacji pozarządowej Beef + Lamb New Zealand Ltd.

Wynika z niego, że podatek od bekania kosztowałby typowe duże gospodarstwo mleczarskie w kraju ponad 11 000 euro rocznie, a metan kosztowałby 0,067 euro za kg. Kalkulacja obejmuje wiele zniżek motywacyjnych na działania i technologie redukcji emisji, ale bez nich opłata mogłaby wynieść nawet 52 000 euro rocznie.

Wybory powszechne w Nowej Zelandii w 2023 r. zakończyły się utratą władzy przez rządzącą Partię Pracy; a jej udział w głosach spadł prawie o połowę do 26,91 procent, w porównaniu z 50,0 procent w 2020 roku. Z kolei udział centroprawicowej Partii Narodowej w głosowaniu wzrósł o 12,51 proc. do 38,1 proc. Prawicowa partia Act zwiększyła swoje poparcie do 8,64 proc., jednocześnie zdobywając drugi zamożny elektorat miejski od Partii Narodowej. Nacjonalistyczna i konserwatywna społecznie Pierwsza Partia Nowej Zelandii powróciła do parlamentu z 6,08 proc. głosów, a udział Partii Zielonych wzrósł o 3,74 proc. do rekordowych 11,6 proc.

https://www.internationalaffairs.org.au/australianoutlook/the-return-of-the-right-the-2023-new-zealand-general-election/

Wołowina się broni i wygrywa....

Najpierw przyszli po samochody, potem krowy, przyjdą i po Ciebie.

Zawsze staraj się pamiętać, że to TY jesteś węglem, który ONI chcą zredukować.

Duża część ziemi wykorzystywanej do wypasu bydła nie może być wykorzystana do uprawy roślin, co jest faktem ukrywanym przez lobby wegańskie, podobnie jak fakt, że otyłość w USA gwałtownie wzrosła, mimo że ogólna populacja przestrzega dyrektyw rządowych, aby jeść mniej mięsa, tłuszczów nasyconych i jeść więcej węglowodanów. Niestety, wydaje się, że przetworzona żywność bogata w cukier i dodatki prowadzi do złego stanu zdrowia, w tym raka. Jeśli chcesz zmniejszyć ilość metanu, możesz zacząć od ograniczenia marnotrawstwa żywności, które generuje go w dużej mierze....

catrw
O mnie catrw

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka