Blog
Silna Polska w Europie Narodów
Ryszard Czarnecki
Ryszard Czarnecki Eurodeputowany. Polityk PiS.
113 obserwujących 3158 notek 1523997 odsłon
Ryszard Czarnecki, 11 marca 2018 r.

Słowacja przed wyzwaniem

441 7 0 A A A

Ten tekst powstał w stolicy Słowacji przebywam tu ze specjalną misją Parlamentu Europejskiego w związku z zamordowaniem dziennikarza badającego korupcję w obozie władzy. W XXI wieku takie rzeczy nie zdarzają się w Europie – poza Rosją. Ale w ostatnich kilku miesiącach miały miejsce w dwóch krajach rządzonych przez lewicę – Słowacji i Malcie. Wczoraj, w piątek, odbyły się największe w historii tego państwa- istniejącego od 25 lat-demonstracje. Zwraca uwagę olbrzymi udział ludzi młodych, szczególnie studentów rektorzy uczelni w tym dniu ogłosili dzień wolny. Narasta ostry konflikt między prawicowym prezydentem Andrejem Kiską a socjalistycznym premierem Robertem Fico (jest szefem rządu trzeci raz). Prokuratura postawiła poważne zarzuty … ministrowi spraw wewnętrznych (!) o blokowanie śledztw antykorupcyjnych.


Naszemu południowemu sąsiadowi życzymy jak najlepiej, bo to ważny kraj i Grupy Wyszehradzkiej i UE – istotny partner Polski, na przykład w sprawie polityki imigracyjnej czy budżetu Unii. Nie ingerujemy w wewnętrzne sprawy Bratysławy. Szkoda, że – jak słyszymy – czyni to, podobnie jak w przypadku Węgier (i Polski?) George Soros. Braciom Słowakom życzymy stabilizacji, a także aby zawsze triumfowało tam prawo i sprawiedliwość.


*komentarz ukazał się w „Gazecie Polskiej Codziennie” (10.03.2018)


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

historyk, dziennikarz, działacz sportowy, poseł na Sejm I i III kadencji, deputowany do Parlamentu Europejskiego VI, VII i VIII kadencji, były wiceminister kultury, były przewodniczący Komitetu Integracji Europejskiej i minister – członek Rady Ministrów; wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @OBSERWATOR24 Dziękuję, niedługo wydam książkę z takimi właśnie reportażami.
  • @TEODOR49 Dziękuję za dobre słowa.
  • @MAREK.W Dziękuję za miłe słowa. Co do Rosji: niestety, znacznie dłużej niż rok...

Tematy w dziale Polityka