Blog
Silna Polska w Europie Narodów
Ryszard Czarnecki
Ryszard Czarnecki Eurodeputowany. Polityk PiS.
109 obserwujących 3080 notek 1489701 odsłon
Ryszard Czarnecki, 17 kwietnia 2018 r.

Trump i Rosja: „Yes, we can”

182 1 0 A A A

Przed wyborami prezydenckimi w Rosji, aby jeszcze bardziej wyeksponować wizerunek Putina jako twardego „cara” karzącego zdrajców służby FR dokonały zamachu na Skripalów. Zapewne nie spodziewały się aż takiej reakcji Zachodu, a zwłaszcza USA. Niemal połowa wyrzuconych rosyjskich „dyplomatów” z blisko 20 państw z trzech kontynentów to dzieło Amerykanów. Kiedyś hasłem kampanii Baracka Obamy było słynne „Yes, we can”- „Tak, możemy”. Okazało się skuteczne. Tyle, że dziś to hasło byłego prezydenta niemniej skutecznie wciela w życie obecny prezydent Stanów Zjednoczonych. Zwłaszcza w kontekście Rosji. Wbrew oczekiwaniom nienawidzących go liberalno-lewicowych elit (tak samo nienawidziły Reagana!) stosuje wobec Kremla politykę bardzo podobna, równie ostrą, co Biały Dom w latach 1990. Trump wszedł w buty Reagana - na szczęście dla swojego kraju, ale - co dla mnie znacznie ważniejsze - na szczęście dla Polski i całego naszego regionu. Dzieje się to w czasie, gdy Moskwa słabnie ekonomicznie. Wtedy zawsze, jak uczy historia, Rosja, obojętnie biała, czerwona czy obecna - staje się bardziej agresywna i imperialna.


To dlatego nie dziwią doniesienia estońskich (i nie tylko) służb o nowych werbunkach rosyjskich agentów czy informacje wzmożonej aktywności Rosjan w krajach, aspirujących do UE, jak Serbia, Czarnogóra czy Albania czy wspieranych przez Unię, jak Kosowo. Niedźwiedź nie śpi, zapewniam!


*pełna wersja komentarza, który ukazał się w „Gazecie Polskiej Codziennie” (14.04.2018)

Opublikowano: 17.04.2018 08:01. Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 08:02.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

historyk, dziennikarz, działacz sportowy, poseł na Sejm I i III kadencji, deputowany do Parlamentu Europejskiego VI, VII i VIII kadencji, były wiceminister kultury, były przewodniczący Komitetu Integracji Europejskiej i minister – członek Rady Ministrów; wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @OBSERWATOR24 Dziękuję, niedługo wydam książkę z takimi właśnie reportażami.
  • @TEODOR49 Dziękuję za dobre słowa.
  • @MAREK.W Dziękuję za miłe słowa. Co do Rosji: niestety, znacznie dłużej niż rok...

Tematy w dziale Polityka