inskrypcje
W poszukiwaniu woli mocy...
8 obserwujących
226 notek
27k odsłon
109 odsłon

(138) Zainfekowani ideologiami, religiami, mamidłami Polacy przestali myśleć propaństwowo

Wykop Skomentuj8

Coraz częściej projektujemy modele stanowiące podstawę symulacji rzeczywistości np. symulację kolizji gwiazd neutronowych, ale interesy możnych pomocy społecznej nie sprzyjają projektowaniu modeli, tworzeniu symulacji procesów mających miejsce w pomocy społecznej dziś, ale i tych, które dopiero się pojawią. Politycy, zarządcy pomocy społecznej realizują program „cicho-sza” i niech nikt nie ma prawa wglądu co my czynimy.  

Przykładem programu „cicho-sza” może być działalność dobroczynna KK.

Wszystko zmierza do swego kresu. Także cywilizacje po okresie wzrostu, prosperity - upadają między innymi dlatego, że stają się swoim zaprzeczeniem. Ulegają erozji także programy „cicho-sza”. Dla przykładu, jeśli stwierdza się, że „Kościół zapoczątkował działalność dobroczynną”, to należy zauważyć, iż przez wieki ta działalność dobroczynna coraz bardziej związana była z czynieniem dobra Kościołowi Katolickiemu, a nie tym, których KK miał wspierać z donacji mu przekazywanych na prowadzenie działalności dobroczynnej. Doprowadziło to m.in. do sytuacji, w której niejaki o.Rydzyk uczynił z darowizn osób świeckich i dokonywanych przez władze państwowe olbrzymie imperium. Czy dobra, czy zła, to już osobna kwestia. Największym zagrożeniem dla rozwoju podmiotowości obywateli i ich wspólnot jest kupowanie przez władze publiczne poparcia KK dla tych, którzy go sponsorują.

Gwałcąc zasadę pomocniczości państwa, na której m.in. winna opierać się budowla o nazwie Rzeczpospolita - panowie, wójtowie, plebani siedzący w kieszeniach karczmarzy sprzedających wszelkie podniety, uciechy, ekscytacje, etc. tego świata, jakże często wyłączające myślenie, w tym wspólne spotkania, rozmowy, debaty, bez których nie ma demokracji, ubrali nas w politokrację zżerającą demokrację i to co jest wspólnym dobrem. Chciało by się zakrzyknąć - precz z partiami politycznymi podporządkowującymi, monopolizującymi wszystko i wszystkich, by mogły służyć swoim mocodawcom, czyli panom, wójtom, plebanom i współczesnym karczmarzom przyzwalającym członkom tych paramafijnych instytucji przejmowania niezasadnie dużych kawałków tortu pieczonego przez wszystkich Polaków.


Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo