175 obserwujących
2282 notki
5284k odsłony
1298 odsłon

PiS przebił nawet komunę! Pisane w 30. rocznicę "odejścia" PZPR.

Wykop Skomentuj122

Myśl wiodąca - https://www.youtube.com/watch?v=ZOkhslPrNPs

Złowróżbne memento Mieczysława Rakowskiego - https://www.youtube.com/watch?v=-k7SScccnzQ  

A teraz do rzeczy.

Portal internetowy dziennik.plvide: https://wiadomosci.dziennik.pl/historia/artykuly/6429179,pzpr-rozwiazanie-mieczyslaw-rakowski.html informuje:

30 lat temu, 29 stycznia 1990 r., uczestnicy XI Zjazdu PZPR przyjęli uchwałę o zakończeniu działalności partii. PZPR przez ponad czterdzieści lat sprawowała w Polsce totalitarną, a następnie autorytarną władzę…

Mój komentarz:

Źle się dzieje z Rzeczpospolitą
Jak patrzę na to wszystko, co od jesieni 2015 wyprawia Prawo i Sprawiedliwość, gdy widzę jak Jarosław Kaczyński wyłącza kolejne hamulce w parciu do przejęcia władzy absolutnej i mono-partyjnego zarządzania państwem niszcząc jego kolejne struktury demokratyczne i paraliżując kluczowe urzędy, to coraz częściej myślę, że chyba nawet za komuny nie było aż tak źle. Tę samą opinię coraz częściej słyszę od moich znajomych.

Żeby wszystko było jasne. Komunistów nie cierpiałem każdą cząstką duszy, bo mi wykończyli ojca. Ale muszę sprawiedliwie przyznać, że czerwoni przynajmniej stwarzali pozory, że liczą się z ludźmi. Natomiast arogancja, bezczelność, hucpa, grubiaństwo i buta PiS-u sprawiają, iż coraz częściej dochodzę do wniosku, iż ta partia w pomiataniu ludźmi posuwa się znacznie dalej, niż niegdyś Polska Zjednoczona Partia Robotnicza.

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory, bo miało być inaczej. A co mamy, każde dziecko widzi. Co tam Polska. Co tam Bóg, honor i ojczyzna. Co tam narodowa pamięć i dziedzictwo kultury. Co tam przyzwoitość. Ważne jest tylko by wygrać kolejne wybory i utrzymać władzę. Zdeptano polityczny obyczaj. W dążeniu do partyjnej hegemonii nie ma już poczucia wstydu. Nastało prawo dżungli. Kto silniejszy, ten lepszy. Cham chama chamem pogania. Wszystkie chwyty dozwolone. Byle tylko rządzić! Zagarnąć jak najwięcej stanowisk! Obsadzić przyczółki. Usunąć niewygodnych, choćby byli genialnymi fachowcami!

Historia zatoczyła błędne koło. Pod koniec lat siedemdziesiątych ceny poszły w górę. Dziesięć lat później naród się zbuntował. Zrodziła się Solidarność. „Upadła” komuna. Odzyskaliśmy wolność. Wywalczyliśmy sobie demokrację, za co wielu zapłaciło życiem. A co mamy dzisiaj? Pewien zegarmistrz światła purpurowy rezydujący przy ulicy Nowogrodzkiej zabełtał tak Polakom w głowach, iż ani się obejrzeli, gdy wrócili do modelu zarządzania Państwem prawie identycznego, jak przed czerwcem 89. Wszystko znów jak za komuny. Tylko nowy sojusznik, ludzie przefarbowani i wystrój zmieniony.

Dlaczego tak jest?
Ktoś teraz może spytać, co takiego się stało, że do tego dochodzi? Myślę, że odpowiedź jest prosta. Po raz kolejny oszukano ludzi. Ale tym razem jest to szachrajstwo na gigantyczną skalę, którego skutki mogą trwać latami. Po roku 1989, żeby ludziom zamydlić oczy, post-komuniści rozdzielili swoje role. Jedni schronili się pod płaszczykiem Unii Demokratycznej, potem Unii Wolności, a następnie Platformy Obywatelskiej, - drudzy zaś poszli do tak zwanych partii prawicowych.

Ale jesienią 2015, naród zdegustowany „ośmiorniczkami” Platformy Obywatelskiej ponownie się zbuntował i pokazał partii Tuska gest Kozakiewicza głosując na Prawo i Sprawiedliwość, które na domiar złego wygrało wybory z przewagą sejmową.

Wtedy Jarosław Kaczyński uznał, że jest okazja by podpisać „Pakt Kaczyński – Ziobro – Gowin” i utworzyć PO-PIS-owską Zjednoczoną Prawicę, która weźmie Polskę w swoje łapska na całe dekady, - zarządzając znów krajem jak za najlepszych czasów komuny, która jak widać nie całkiem do końca upadła, a przyczaiła się tylko czekając na lepsze czasy, które właśnie dla niej nadchodzą.

Partia przewodnią siłą narodu
Pod takim hasłem rządziła PZPR. Wszystko było podporządkowane jedynie słusznej linii partii. Tylko partia rządząca wiedziała wszystko najlepiej. Niech tylko przypomnę swojsko brzmiące hasło: „Polska Zjednoczona Partia Robotnicza jedyną nadzieją narodu!”.
 
A cóż mamy dzisiaj? Prawie dokładnie to samo. Od rana do wieczora, wspierani przez telewizję publiczną bezobciachowego Jacka Kurskiego pisowscy propagandziści PR tłuką skołowanym rodakom do głowy, że wyłącznie PiS może im zapewnić wiekuiste szczęście i dobrobyt. Że tylko oni wiedzą, co dobre dla Polski. A reszta społeczeństwa to degeneraci ogarnięci diabelską ideologią gender, żydokomuna, i „tęczowa zaraza”. Że opozycja to wróg, którego należy niszczyć wszystkimi możliwymi sposobami w myśl zasady, że raz zdobytej władzy nie oddamy nigdy, a po nas choćby potop.

Za komuny nielegalną opozycję nazywano „elementami wrogimi władzy ludowej”. Dziś natomiast z pozoru legalna opozycja to narodowi zdrajcy donoszący do Brukseli na świetlistą partię Jarosława Kaczyńskiego. Kto by się z taką hołotą liczył. „Oczyścić polski dom z czarnych owiec” (Duda), niegdyś „Odrąbać ręce reakcjonistom” (Cyrankiewicz). Albo, „kastę sędziowską wypalić żelazem” (Kaczyński), niegdyś „Zniszczyć reakcyjnych bandytów” (Władysław Gomułka), długo można by mnożyć podobne przykłady. Tak. Tak. Znów zapanował w Polsce ten sam partyjniacki entuzjazm i słychać praktycznie te same hasła ("Razem możemy więcej!”; „PiS Partią Sukcesu!”, „Poradzimy sobie ze wszystkim sami”), znów te same spędy partyjnych działaczy, to samo uwielbienie dla partyjnego przywódcy, wodzireje, zapiewajło i klakierzy, w tle dzieci w strojach ludowych, - czyli wypisz wymaluj apogeum szczytowania komuny. Słowem wszystko praktycznie to samo tylko adresy zmienione, - bo kiedyś władza Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej okopała się w Domu Partii przy Nowym Świecie. Dzisiaj zaś warownia PiS znajduje się Nowogrodzkiej. Pezetpeerowskiego działacza Stanisława Piotrowicza naczelnik Kaczyński zrobił najpierw twarzą łamiącej Konstytucję drakońskiej reformy sądowniczej, a kilka dni później nagrodził rzeczonego komucha dziewięcioletnią kadencją w pisowskim Trybunale Konstytucyjnym. Więcej nie piszę, bo się wstydzę.

Wykop Skomentuj122
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka