192 obserwujących
2801 notek
6050k odsłon
  542   1

Dziwny sen dziś w nocy miałem

O wyniku przyszłych wyborów zdecydują głosy ludzi młodych
O wyniku przyszłych wyborów zdecydują głosy ludzi młodych
Nowa partia ludzi młodych, która zmiecie PiS ze sceny politycznej

UWAGA! Trudny przekaz, tylko dla kumatych!

Motto: „Wielką zasługą jest iść w stronę przeciwną, niż chmara niemająca świadomości, że podąża w złym kierunku”, - vide: https://m.salon24.pl/50e459714dfae2bac28f66f59f8c9bf6,860,0,0,0.jpg

A teraz do rzeczy.

Portal internetowy Salon24, - vide: https://www.salon24.pl/newsroom/1186803,maja-stasko-na-zjezdzie-agrounii-fogiel-o-kolodziejczaku-cyniczny-karierowicz , informuje:

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel nazwał Michała Kołodziejczaka, lidera Agrounii, "cynicznym karierowiczem". Wytknął mu, że kiedyś był powiatowym radnym PiS, a na zjazd swojej partii zaprosił "lewacką celebrytkę" Maję Staśko. W sobotę w Warszawie odbyła się konwencja programowa ugrupowania Agrounia. Podczas sobotniej konwencji programowej Agrounii lider ugrupowania Michał Kołodziejczak powiedział, że - Marszałek Piłsudski mówił, że k***y i złodziei trzeba pogonić, i ich po prostu pogonimy, obecni politycy to banda złodziei, która ukradła nam to, co najcenniejsze - nadzieję. Lider Agrounii Michał Kołodziejczak pytany był w Polsat News o to, jakie jest uzasadnienie takiego pomysłu. - Bardzo ciężko już dogadać się z takimi politykami, bardzo ciężko się w ogóle Polakom dogadać. Trzeba zrobić pewien reset i powiedzieć starym politykom, którzy już mieli szansę: sorry starzy, ale już wasz czas minął - powiedział Kołodziejczak…

Mój komentarz:

Ja zaś dzisiejszej nocy miałem sen proroczy.

Śniło mi się, że były radny powiatowy z list partii Kaczyńskiego Michał Kołodziejczak, vide: https://bi.im-g.pl/im/0e/34/17/z24332302V,Lipiec-2018--Warszawa--plac-Konstytucji--Demonstra.jpg łaził od wsi do wsi i do Agrounii młodych wieśniaków kaperował. Z lokalnych parafii wyławiał ministrantów, a w niedzielę po sumie grasował w wiejskich karczmach skąd ściągał do Agrounii małorolnych. Nie zapomniał także o kołach gospodyń wiejskich i weselach, - i w krótkim czasie sporą armię MŁODYCH zwolenników nazbierał. Potem z tą armią ruszył na Warszawę, gdzie spalili trochę opon.

Na widok dymów snujących się nad Warszawą, mający za sobą polską młodzież prezydent Trzaskowski, - vide:  https://moje-gniezno.pl/obrazy/artykul/25319/obraz.jpg uznał, że stary Tusk już nic nie zwojuje, więc olał swego partyjnego pryncypała i jego Platformę, - i razem z młodym Śpiewakiem, vide: https://i.ytimg.com/vi/B0HI8mP6F_Y/maxresdefault.jpg oraz Mają Staśko, - vide:  https://img.wprost.pl/img/maja-stasko/6b/e5/bfc2b925980e4563918c3060f8ef.jpeg założyli nową partię, która się z rosnącą w siłę Agrounią połączyła.

A jak się o tym dowiedział Hołownia, skrzyknął własną młodzieżówkę, vide: https://m.salon24.pl/5578804d0414e8533b1d249051d788fb,860,0,0,0.jpg , zadzwonił do Trzaskowskiego i Kołodziejczyka, umówili się na wódkę i we trójkę, w myśl hasła „miasto wsi i wieś miastu”, założyli wspólnie koalicję, że mucha nie siada.

A jak się ta nowa partia/koalicja młodych Polek i Polaków zarejestrowała, to PiS-owi mającemu elektorat pamiętający jeszcze wczesne zaranie epoki dinozaurów tak spadły sondaże, że niewiele brakowało, by nie przekroczył progu wyborczego.

Mówicie, że mi się w głowie pomieszało?

No cóż, tak to już bywa, że ludziom zaczadzonym polityką najtrudniej jest sobie wyobrazić tak zwane oczywiste oczywistości.

I przekonacie się, że na wiosnę nas czeka rewolucja młodego pokolenia. Niekoniecznie toczka w toczkę według scenariusza jaki mi się przyśnił zeszłej nocy, - ale to polityczne trzęsienie ziemi jest nieuniknione, - i zobaczycie, że jeszcze do mojej dzisiejszej notki wrócimy. 

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla naszego państwa)

Lubię to! Skomentuj44 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale