192 obserwujących
2798 notek
6048k odsłon
  1858   0

Oportunistyczne dziadostwo krakowskich radnych partii „Hołownia 2050”

Sala Obrad Rady Miejskiej Królewskiego Miasta Krakowa
Sala Obrad Rady Miejskiej Królewskiego Miasta Krakowa
Krakowska koalicja "Hołownia 2050" z Prawem i Sprawiedliwością

Portal internetowy wPolityce, vide: https://wpolityce.pl/polityka/581261-kleska-donalda-tuska-po-traci-wladze-w-krakowie?fbclid=IwAR1Iq9P2_6bMoOlORwPE-TtetNtAi0nwOHeo0fd3yo2JXGS09upCbRXhNG8 z radosną satysfakcją informuje:

Klęska Donalda Tuska! PO traci władzę w Krakowie. Miastem będzie rządzić koalicja PiS-Polska 2050.
Wielkie zmiany w Krakowie! Władzę w drugim co do wielkości mieście w Polsce w poniedziałek straciła Platforma Obywatelska. Radni odwołali stanowiska przewodniczącego Rady Miasta Dominika Jaśkowca z PO. Miastem będzie rządzić koalicja PiS-Polska 2050.
PO traci Kraków. Rafał Komarewicz został nowym przewodniczącym Rady Miasta Krakowa, a nowym wiceprzewodniczącym – Artur Buszek – tak zdecydowali w poniedziałek radni podczas nadzwyczajnej sesji.
Komarewicz (prezydencki klub Przyjazny Kraków), jest politykiem Polski 2050 i pełnomocnikiem regionalnym Szymona Hołowni. Zajmie miejsce odwołanego w poniedziałek Dominika Jaśkowca (PO, klub KO). Buszek (Nowoczesna, klub KO) zaś zostaje wiceprzewodniczącym po poniedziałkowej rezygnacji Komarewicza z tej funkcji.
Decyzja radnych spowodowała, że Platforma Obywatelska, która rządziła Krakowem wspólnie z Nowoczesną i Przyjaznym Krakowem, utraciła władzę w mieście na rzecz koalicji Prawa i Sprawiedliwości z Polską 2050…

Mój komentarz:

Dla porządku przypomnę, że encyklopedie podają, iż oportunizm to postawa charakteryzująca się rezygnacją z własnych zasad moralnych lub przekonań dla osiągnięcia doraźnych korzyści i wybieranie zawsze tego, co jest w danej sytuacji bezpieczne i opłacalne. Niektórzy nazywają to życiowym wygodnictwem.

Zaś moja definicja oportunizmu pisana pod niniejszą notkę to załganie, pazerność na konfitury i bezobciachowe parcie po trupach do koryta i kariery. Słowem dość plugawa forma moralnego skundlenia w imię partykularnych interesów.

Dlaczego tak ostro wchodzę?

Bo w styczniu 2021, w notce pt: „Nowa jakość polityczna, która może przewrócić do góry nogami stolik PO-PIS-owy ", - vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/1106148,nowa-jakosc-polityczna-ktora-moze-przewrocic-do-gory-nogami-stolik-po-pis-owy-stolik pisałem między innymi, cytuję:

I tak, od kilku dekad, co jakiś czas w trybie wahadłowym PiS i PO wymieniają się władzą, w systemie wahadłowym.

Tymczasem, wskoczenie na pudło Szymona Hołowni między PiS i Platformę, po raz pierwszy od roku 1989 stwarza szansę na rozbicie systemu dwupartyjnego, który jak życie pokazuje w Polsce się kompletnie nie sprawdził.

Dlaczego?

Bo Platforma Obywatelska już się definitywnie przestała liczyć, jako polityczna siła, gdyż po wyborach 2015, w roli opozycji się nieodwracalnie skompromitowała i zdegradowała, - natomiast PiS następnych wyborów z pewnością nie wygra, ponieważ brutalna i nieprzyzwoicie butna postawa nowogrodzkiej władzy dobrej zmiany w tłumieniu wielotysięcznych protestów młodych Polek i Polaków na ulicach setek polskich miast i sprawiła, - iż oczywistą oczywistością jest, że młode pokolenie Polaków na sto procent nie zagłosuje już na partię Jarosława Kaczyńskiego, której młodzi wskazali palcem drzwi wyjściowe z polskiej sceny politycznej z pamiętnym okrzykiem na ustach: https://m.salon24.pl/b364953f0c0ee7799de4e93562a8738f,860,0,0,0.jpg  

W tej sytuacji, na polskiej scenie politycznej pojawia się nowa i licząca się jakość polityczna o nazwie „Polska 2050 Szymona Hołowni ”, która jest w stanie przewrócić do góry nogami post-okrągłostołowy stolik o nazwie „PO-PiS” i raz na zawsze skończyć z walką Polaków z Polakami, - od lat uniemożliwiającą sprawne rządzenie naszym państwem, a na domiar złego rodzącą wzajemną nienawiść zwaśnionych Polaków skutkującą zabójczymi dla naszej ojczyzny podziałami społecznymi skłócającymi nawet polskie rodziny.

Zaś o tym, że ruch „Polska 2050 Szymona Hołowni” jest liczącą się i konkurencyjną jakością polityczną  świadczy choćby to, - z jaką hejterską furią ten ruch jest szkalowany i niszczony zarówno przez polityków PiS, jak PO, a media prorządowe wespół z mediami pro-opozycyjnymi obłożyły Szymona Hołownię klątwą ostracyzmu i zmowy milczenia.

Nie będę nic prognozował, bądź rekomendował, lecz myślę, że mający w sercu polskie sprawy racjonalnie myślący Polacy winni zwrócić uwagę na fakt, że drugi raz, - taka szansa uzdrowienia polskiej polityki przewlekle chorej na dwupartyjny system PO-PIS-owy, - może się już nie powtórzyć!. Bo chocholi taniec PiS-u z Platformą trzeba skończyć, zanim już na wszystko będzie za późno!...”, koniec cytatu.

Powyższe słowa napisałem po wysłuchaniu kilku żarliwych i zdawało się szczerych wypowiedziach Szymona Hołowni, który między innymi mówił o skończeniu hegemonii PO-PIS-u na polskiej scenie politycznej.

Tymczasem dowiaduję się, że w moim rodzinnym Krakowie, w chwili kiedy wychodzą na jaw ponure afery PiS-u na czele z podsłuchową aferą Pegasusa, a nieudaczne rządy PiS-u owocują największą od dwudziestu lat inflacją i galopującą drożyzną, - partia „Hołownia 2050” właśnie weszła w koalicję z Prawem i Sprawiedliwością.

No, chyba mnie szlag trafi!

Pragnę tedy złożyć publiczne oświadczenie blogerskie, że jeśli pan Szymon nie zerwie natychmiast krakowskiej koalicji swojej partii z PiS-em, wycofam się z wszystkiego, co do tej pory napisałem pozytywnie o jego partii, zaś w następnych wyborach nie poprę ani jego partii, jeśli „Hołownia 2050” wystartuje samodzielnie, ani koalicji, w której skład wejdzie partia „Hołownia 2050”, - co będę uzasadniał w swoich przedwyborczych notkach konsekwentnie i bezlitośnie.

Powiem więcej. Jeśli Pan Hołownia nie odkręci tej krakowskiej wpadki, to tak samo jak ja postąpią dziesiątki, ba, setki tysięcy polskich wyborców.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla naszego państwa)

Post Scriptum

Pan piszący pod nickiem @epolitic [ 11 stycznia 2022, 21:32 ] napisał w komentarzu:

"@echo24 zauważyłem że pisze Pan ujmijmy to "bardzo ciekawie" ale jak Pan sam widzi na tym portalu zdecydowana większość komentatorów nie przyjmuje jakichkolwiek argumentów merytorycznych z którymi mają się prawo nie zgadzać ale..... przynajmniej niech podejmują jakąkolwiek dyskusję Jak widzimy ich komentarze są płytkie jak "zatoka Pucka" wynika to może z lenistwa :) wygodnictwa :) aczkolwiek obawiam się że decyduje o tym jednak brak podstawowej wiedzy nie tylko politycznej - już o ekonomicznej nie wspomnę :) no cóż "taki widać mamy klimat" :)..."

Pragnę mu tedy wyjaśnić, że mniej więcej od sześciu lat, 90 procent komentarzy pod każdą z moich notek to niezależnie od tego, co napiszę, - trollig zawsze tych samych pisowskich oszołomów, którzy chcą się nam mnie odegrać i zemścić za to, że ośmielam się bezlitośnie i konsekwentnie wytykać błędy i niegodziwości partii rządzącej.Lubię to! Skomentuj122 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka