195 obserwujących
2463 notki
5573k odsłony
  2298   0

Hojny prezent pisowskich purystów dla totalnej opozycji

Czarny protest na krakowskim Rynku.
Czarny protest na krakowskim Rynku.

Żeby wszystko było jasne. Aborcję uważam za coś bezdyskusyjnie złego i szkodliwego, wszakże w pewnych okolicznościach jest to zabieg konieczny, więc bezwzględnego zakazu aborcji z karnymi konsekwencjami włącznie moim zdaniem nie da się obronić. Słowem moja dzisiejsza notka nie traktuje o aborcji, jako takiej, lecz o rozgrywkach politycznych z aborcją w tle.

W ostatnich godzinach zadzwoniło do mnie kilka Przyjaciółek od zawsze sympatyzujących z partią Jarosława Kaczyńskiego by mnie poinformować, iż je poruszyło do żywego skierowanie głosami Prawa i Sprawiedliwości obywatelskiego projektu komitetu "Stop aborcji" o bezwzględnym zakazie aborcji do dalszych prac Sejmu, jak również powiedziały mi, wprost, iż są poirytowane fanatyzmem i głupotą polityczną pisowskich radykałów, którzy odrzucili już w pierwszym czytaniu projekt obywatelski liberalizujący aktualne przepisy aborcyjne.

I choć wiem, że się teraz prawdopodobnie narażę „ortodoksyjnym pisowcom” powiem głośno, że ja osobiście w pełni się zgadzam ze zdaniem moich pro-pisowskich Przyjaciółek, a nawet więcej, uważam, iż tymi dwoma z politycznego punktu widzenia bezrozumnie i nieodpowiedzialnie pochopnymi decyzjami partia rządząca strzeliła sobie samobója, który może nawet zadecydować o wyniku meczu Prawo i Sprawiedliwość kontra totalna opozycja. Zaś podpierając się terminologią bokserską pozwolę sobie zauważyć, że właśnie na naszych oczach odbywa się pierwsze liczenie Prawa i Sprawiedliwości, czego dowodem jest najnowszy sondaż, podług którego po raz pierwszy od wygranych wyborów PIS dostaje od potencjalnych wyborców wynik niższy niż 30 punktów. Powiem więcej. Uważam, iż rzeczone głosowania mogą być początkiem końca uśpionej przewagą sejmową władzy Prawa i Sprawiedliwości. Dlaczego? Bo jak świat światem, z „babami” nikt jeszcze nie wygrał, że przypomnę białe miasteczko pielęgniarek, na którym się poprzedni rząd PIS-u wykopyrtnął. I krew mnie zalewa ma myśl, że PIS dał tym wszystkim dziuniom od Schetyny i Petru śmiercionośną broń z ostrymi nabojami do ręki.

Tę ślepą nieroztropność „ortodoksów” swojej partii przewidział jeszcze przed głosowaniami Jarosław Kaczyński, który z mównicy sejmowej zaapelował do pisowskich fundamentalistów o rozważne głosowanie dając im niedwuznacznie do zrozumienia by nie odrzucali już w pierwszym czytaniu projektu liberalizującego przepisy aborcyjne. Niestety jego nadgorliwi żołnierze o mentalności noszącej znamiona talmudyczne nie posłuchali swojego przywódcy. Mam na myśli, przepraszam za wyrażenie tych wszystkich pisowskich ultrasów, którzy, kiedy przestrzegałem w swoich notkach, że negowania in vitro oraz forsowania bezwzględnego zakazu aborcji nie da się obronić omal mnie nie rozszarpali na strzępy - vide moja notka pt. „Panie Andrzeju! Negowania in vitro nie da się obronić!” (http://salonowcy.salon24.pl/636479,panie-andrzeju-negowania-in-vitro-nie-da-sie-obronic), napisana po to, żeby Andrzejowi Dudzie nie przyprawiono gęby „katolickiego oszołoma”, do której pisowscy twardogłowi rygoryści dodali 472 w większości szowinistycznych komentarzy, których lektura może normalnego człowieka z nóg zwalić.

Więc na koniec powiem, że jeśli Prawo i Sprawiedliwość chce utrzymać wysokie notowania i utrzymać władzę to Jarosław Kaczyński musi teraz dokonać czegoś w rodzaju podliczenia strat i zysków i zdecydować, co się z politycznego punktu widzenia bardziej opłaca, odseparowanie się od ultraradykalnych poglądów niereformowalnego i zainfekowanego talmudyzmem ideologicznym żelaznego elektoratu pisowskich ortodoksów, co jest jednoznaczne z utratą około 5% pewnych głosów wyborczych, czy dopuszczenie do totalnej demolki wizerunku PIS-u przez powszechnie nie akceptowalne zachowania rzeczonych ortodoksów i narażenie swojej partii na przywrócenie jej zapomnianej na chwilę gęby partii niereformowalnej i uwstecznionej, co na dłuższą metę może grozić powtórną utratą władzy.

Ja osobiście doradzałbym pierwszą opcję. Bo nowa władza stanęła przed być może dziejową koniecznością zawieszenia na kołku dla doraźnych korzyści politycznych, co nie znaczy ich się wyrzec, własnych przekonań i wartości fundamentalnych celem utrzymania władzy, która teraz utracona oznacza wiekuisty koniec naszych polskich marzeń.

Dlaczego sprawa jest tak poważna?

Bo w dzisiejszym „czarnym proteście przeciwko bezwarunkowemu zakazowi aborcji” mimo obrzydliwej pogody na ulice polskich miast wyszły setki tysięcy kobiet nie tylko od Petru i Schetyny. A to już jest dla PIS-u migocząca ostrzegawczo czerwona lampka politycznego bezpieczeństwa.

Co zatem robić? Myślę, że trzeba tych młodych odbić totalnej opozycji. Ale PIS sam młodych nie wyciągnie na ulicę. Jednakże jest w stanie to zrobić Kukiz, z którym powinien się teraz ułożyć Jarosław Kaczyński. Bo jak wykazały wybory prezydenckie Kukiz w sposób "rewolucyjny", albo lepiej "ewolucyjny" radykalnie zmienił kody komunikowania się z ludźmi, czym trafił w gusta młodego pokolenia, które porozumiewa się w języku dla jajogłowych niezrozumiałym. Bo młodzi chcą, żeby było krótko, zwięźle, na temat, dosadnie, a przekaz był zgodny z formami komunikacji jakie oni preferują. A Kukiz wyraża swoje myśli w takim właśnie opakowaniu. Bez trucia, marudzenia, doradzania, pouczania i moralizowania. Ma być szybko – migawkowo, z jajem, a jak trzeba to ostro i siarczyście.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki)

Post Scriptum

Jest godzina 18.35 i właśnie wróciłem zmokły jak kura i przemarznięty do szpiku kości z krakowskiego protestu, którego finał odbył się na krakowskim Rynku. Chciałem ten protest samemu zobaczyć nie słuchając telewizyjnych relacji, które z jednej i drugiej strony są zwykle stronnicze.

Nie wiem ile było ludzi, ale zakładając parszywą pogodę protestujących było dużo, a nawet bardzo dużo. Pierwsze, co mnie uderzyło to wiek protestujących, którego średnia na moje oko wynosiła lat 17. Były to głównie dziewczęta w wieku licealnym, choć gimnazjalistów też nie brakowało, za osoby dorosłe można było policzyć na palcach. Większość dziewcząt była ubrana na czarno i miało zalepione czarną taśmą usta, co na mnie zrobiło wrażenie w równym stopniu groteskowe, co przygnębiające.

Główne hasło protestu to UWAGA! „POLSKA JEST KOBIETĄ”, a jak zacząłem żartować, że się czuję dyskryminowany, jako mężczyzna - zrobiło się raptem koło mnie dużo wolnego miejsca.

Przypomniało mi to trochę protest zwołanej na komórki i smartfony młodzieży protestującej przeciw ACTA, choć dzisiejszy protest był spokojniejszy i smutniejszy, ale biorąc pod uwagę fakt, że protest przeciwko ACTA rzucił Tuska na kolana przestrzegam przed bagatelizowaniem przez PiS tych protestów. Tyle na gorąco, a teraz zasiadam do odpowiadania na komentarze.

Mój znajomy Amerykanin, który przyjechał z Londynu i był ze mną na proteście zrobił trochę zdjęć, które zaraz dołączę do notki.

 

Zobacz galerię zdjęć:

Pamiętacie Państwo jeszcze protest przeciw ACTA (???) +5 zdjęć +6 zdjęć
Lubię to! Skomentuj279 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale