168 obserwujących
2032 notki
4873k odsłony
5450 odsłon

Ci wstrętni nauczyciele! "Zaplute karły reakcji"

Wykop Skomentuj522

Ale władza dobrej zmiany posunęła się jeszcze dalej w pogardzie dla nauczycielskiej inteligencji przyzwalając na moim zdaniem haniebne szczucie w TVP1 oraz TVP Info przeciw strajkującym nauczycielom. Przykro mi to pisać, ale urodziłem się zaraz po wojnie i doskonale pamiętam, że w podobny sposób komuniści szczuli ludzi przeciw powojennym niedobitkom polskiej inteligencji, którą nienawistnie nazywali „zaplutymi karłami reakcji”. Pamiętam te wszystkie pierwszomajowe pochody, na których klasa robotnicza niosła hasła wyszydzające inteligentów.

Ale nawet wtedy komuniści przynajmniej stwarzali pozory przyzwoitości i nie odważyli się nigdy przekupywać ludzi tak uwłaczającą ludzkiej godności kiełbasą wyborczą, jak to dzisiaj czynią rządzący. Propaganda sukcesu była zawsze, ale na to, co Polakom serwuje obecnie PiS nie odważyli się, ani propagandyści Gomułki, ani doktrynerzy Gierka. A to już bynajmniej nie są żarty.

I dlatego wczoraj napisałem przyznaję kontrowersyjną notkę pt. „Z PiS-em już mi nie po drodze. Sorry Polsko!” – vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/948804,z-pis-em-juz-mi-nie-po-drodze.

Zaś dzisiejszą notkę napisałem, dlatego, iż uważam, że państwo skazane na egzystencję bez inteligencji nie ma przed sobą przyszłości.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum

Obraźliwe i hejterskie komentarze autorstwa "ortodoksyjnych pisowców" stanowiące znakomitą większość dodanych do notki ponad pięciuset komentarzy to świadectwo słuszności tez, jakie postawiłem w notce.

Post Post Scriptum

W Paryżu straszna tragedia! Płonie Katedra Notre Dame! Zagrożony całkowitym zniszczeniem jest jeden z największych zabytków światowego kulturowego dziedzictwa. Zagrożone są cenne dzieła sztuki i relikwie, między innymi korona cierniowa Chrystusa. Oglądam relację z tej francuskiej tragedii. Więc proszę wybaczyć, że chwilowo przerwałem odpowiadanie na Wasze komentarze. Ale obiecuję, że odpowiem na wszystkie dziś wieczorem, albo jutro rano. Módlmy się za Francuzów bo to dla nich taki dramat, jak dla Amerykanów apokalipsa World Trade Centre.

TVN24 przerwał program i nadaje relację z Paryża. A TVP Info, jak gdyby nigdy nic kontynuuje program Pospieszalskiego "Warto rozmawiać" o środkach poronnych, dzieciach nienarodzonych i prof. Chazanie. Ja tego po prostu nie rozumiem. Skomentujcie to Państwo sami. Mnie brak słów.

@All   Jest godzina 22.57. Przewertowałem komentarze. Nic tylko wściekły atak pisowców na autora notki, który ośmielił się skrytykować ich idola oraz zażarte kłótnie zwolenników PiS-u ze zwolennikami Koalicji Europejskiej. Ani słowa o paryskiej tragedii. Jestem przerażony stanem naszego społeczeństwa. Plemienna nienawiść zabiła w większości Polaków estetyczną wrażliwość. Przecież na naszych oczach ginie jeden największych zabytków sakralnych Europy. Lecz nic to, liczy się tylko porażająco wulgarna nienawiść ortodoksyjnych pisowców do autora notki. No cóż. Potwierdza się to, co napisałem w notce pt. "Intelektualnie antyestetyczni" - vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/945833,intelektualnie-antyestetyczni . Jestem tak poruszony francuską tragedią i naszą polską wyzutą z empatii i wrażliwości kulturowo nieestetyczną znieczulicą, że nie mam siły dziś odpowiedzieć na Państwa komentarze. Postaram się odpowiedzieć jutro. Teraz idę oglądać relację z Paryża, a potem spróbuję zasnąć.

Wykop Skomentuj522
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo