Tadeusz Hatalski
Kapitan statków morskich, aktualnie na lądzie.
61 obserwujących
513 notek
837k odsłon
  1777   6

Burza w Sejmie

TVN, stacja telewizyjna co całą prawdę i całą dobę, ni stąd ni zowąd wyemitowała materiał na temat katastrofy smoleńskiej z którego wynikało, że podkomisja sejmowa do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej zataiła raport NIAR. Który jakoby potwierdził wyniki przedstawione przez PKBWL (czyli komisję znaną jako komisja Millera). Oczywiście podkomisja Macierewicza nic nie zataiła a co więcej NIAR potwierdzał zupełnie co innego. Ale zgodnie ze znanym porzekadłem, nie ważne czy jemu ukradli, czy on ukradł, ważne, że był zamieszany. I tak samo było w tym przypadku.

W efekcie na mównicę, niczym walkiria, wpadła pani poseł Barbara Nowacka. I ze ściętą twarzą zaczęła oskarżać Jarosława Kaczyńskiego, że wykorzystuje katastrofę smoleńską do uprawiania polityki. I że na trumnie swojego brata, bratowej i innych zbudował imperium kłamstwa. A potem na mównicę wyszedł poseł Gawkowski z Lewicy i mówił o tańczeniu na grobach. Poziom zacietrzewienia, żeby nie powiedzieć nienawiści,  obydwu wypowiedzi był podobny.

A jak było i jakie są fakty? Kto wykorzystuje, kolejny już raz katastrofę do celów politycznych? I kto nie szanuje ofiar katastrofy smoleńskiej, ich trumien i ich grobów?

Otóż fakty są takie, że D. Tusk, premier polskiego rządu, śledztwo w sprawie katastrofy samolotu wiozącego polskiego prezydenta, oddał Putinowi.  Czy takie zachowanie premiera polskiego rządu  było podyktowane szanowaniem pamięci ofiar katastrofy? Czy wiedząc to co robił Putin w Czeczenii i Gruzji a teraz patrząc na to co robi w Ukrainie, wyniki badania katastrofy, przeprowadzonego przez stronę rosyjską, można traktować poważnie? Te pytanie wydają się retoryczne, niemniej odpowiedź na nie pozostawiam czytelnikom. To samo dotyczy wyników komisji Millera? Po pierwsze, wnioski tej komisji z założenia miały być zgodne z wynikami badania katastrofy, przeprowadzonego przez komisję Anodiny (i na to, że tak było są dowody w postaci zachowanych wypowiedzi J. Millera). A po drugie komisja Millera nie miała swobodnego dostępu do wraku samolotu. Tutaj na Salonie, można przeczytać opinie, że była to komisja złożona z fachowców i że wyniki badania tej komisji są wiarygodne. Jeden jedyny raz i to na krótko, Rosjanie pozwolili im obejrzeć wrak i pobrać próbki, które nota bene zabrali do ‘zbadania’ w Moskwie zanim je przekazali Komisji. Marni to fachowcy, którzy zgodzili się na prowadzenie badania na takich warunkach. I wiarygodność ich badania przyczyn katastrofy też jest marna. I znowu. Czy takie badanie jest szanowaniem ofiar i ich grobów?

Co więcej, teraz w sytuacji, gdy rząd PiS-u podniósł sprawę reparacji wojennych, w sprawie których to reparacji Platforma 'będąc za a nawet przeciw' całkowicie się skompromitowała, TVN nagle wraca do sprawy Smoleńska. I publikuje jakieś materiały szkalujące Macierewicza. I w Sejmie, po stronie opozycji następuje nagłe wzmożenie sprawą katastrofy smoleńskiej. A patrząc na twarz p. poseł B. Nowackiej w trakcie jej wystąpienia, wręcz histeria. W sumie prawda jest taka, że niezależnie od tego, czy zamach był czy go nie było, to właśnie opozycja tańczy na grobach ofiar katastrofy smoleńskiej. W sytuacji całkowitej politycznej kompromitacji w sprawie reparacji wojennych, nagle podnosząc sprawę katastrofy. Po co?

Po to, aby utrzymać polityczne poparcie swoich wyborców! I do tego co jeszcze robi? Oskarża PiS o takie wykorzystywanie. Typowa sytuacja dosadnie ujęta w innym polskim powiedzeniu - każdy sądzi według siebie.

Jest to w oczywisty sposób niemoralne. Jednak można to jeszcze wybaczyć i usprawiedliwić, gdyż jest to nasza wewnętrzna sprawa. Ale jest jeszcze druga, zewnętrzna strona medalu. Opozycja, tak postępując broni Putina. Bo tym, w rzeczywistości było wczorajsze zachowanie posłów opozycji w Sejmie. Dlaczego to robi? Z głupoty? Z zaślepienia nienawiścią do swoich oponentów politycznych?  Nieważne. Obrony Putina - wiedząc co Putin robił i co robi - usprawiedliwić nie można.

Lubię to! Skomentuj180 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka