18 obserwujących
445 notek
284k odsłony
330 odsłon

Cud Wielkiej Nocy w Rąbieniu k/Łodzi

Wykop Skomentuj24

Jeden z moich facebookowych znajomych przesłał mi informację, że 12 kwietnia (a więc w niedzielę wielkanocną) ok. godz. 18 najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca jadący samochodem suzuki swift ze znaczną (nie wiem dokładnie jaką) prędkością DK 71 (Drogą Krajową nr 71) w miejscowości Rąbień, położonej między Aleksandrowem łódzkim  a Konstantynowem Łódzkim na rondzie łączącym DK 71 (ul. Aleksandrowska) z ulicami Pańską i Słowiańską i po zignorowaniu istnienia ronda i uderzeniu samochodem o jego krawędź wzbił się w powietrze i po ścięciu niewielkich rozmiarów sosny i po przeleceniu ponad pomnikiem Jana Pawła II, znajdującym się na skraju ronda średnio bezpiecznie wylądował na ścianie budynku gospodarczego należącego do znajdującego się tuż obok kościoła pw. Zwiastowania Pańskiego w Rąbieniu. Do samego kościoła nie udało mu się już wjechać, być może ze względu na restrykcje związane z koronawirusem.

image

Kierowcę-lotnika po przybyciu straży pożarnej i zastosowaniu specjalistycznego sprzętu udało się wydobyć z wraku samochodu i przetransportowano do szpitala. Jak podały lokalne media „czuć było od niego alkohol”. Podobno jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, samochód nadaje się do kasacji, a przykościelny budynek gospodarczy do remontu.

Całość zdarzenia zarejestrowały kamery monitorujące rondo, a upublicznił Urząd Miasta Aleksandrów Łódzki i nie dziwota, że stało się ono przebojem internetu:Update: Internauci-żartownisie już wykorzystują niedoskonałości w redagowaniu map (fakt, że samemu można zmieniać nazwy na fikcyjne) i skutki są takie:

image

…lub takie:

image

Wykop Skomentuj24
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości