Blog
Gryzmoły
Siukum Balala
Siukum Balala Jestem człowiekiem
136 obserwujących 1647 notek 2352067 odsłon
Siukum Balala, 12 stycznia 2018 r.

Wiejska Funeral Service

2375 134 0 A A A

image


Przez to wikłanie się w politykę nie mogę pisać o tym co lubię i o tym co miało być na tym blogu przewodnim tematem stycznia, czyli o kolejach żelaznych. O kolejach pisać warto, bo w kolejach jest magia i moc. Trzy są rzeczy, które cywilizacyjnie wywindowały człowieka do poziomu o jakim nasi przodkowie nie śnili. Pierwsza to umiejętność oceanicznej nawigacji, druga to rewolucja przemysłowa i związana z nią nierozerwalnie kolej żelazna i trzecia - dziejąca się na naszych oczach - to rewolucja informatyczna. Dziś te trzy dziedziny się przenikają, wspierają :  informatyka wspomaga i zarządza kolejami, ułatwia oceaniczną żeglugę, a żegluga i kolej wozi komputery i telewizory z Chin byśmy mogli oglądać telenowele i grać w gry komputerowe... i tak się to kręci od jakiegoś czasu.

 Kolej nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i uważam, że przed nią jeszcze wiele świetlanych lat. Coraz szybszej, coraz nowocześniejszej i coraz bardziej komfortowej. Ja przynajmniej z kolei nie rezygnuję, dlatego będę o niej pisał przy każdej okazji. Jak jednak pisać kiedy ta polityka ciągle mnie dopada i  jak przejść obojętnie wobec na przykład wczorajszych głosowań w Sejmie ? Jak nie skomentować takich politycznych delicji.

Dla zrozumienia opozycji trzeba wprowadzić dwa nowe terminy z zakresu psychologii sejmowej, czyli " zbiorowy rozum opozycji " i " indywidualny rozum członka opozycji " O ile ten drugi jeszcze jakoś się broni, to ten pierwszy zatrzymał się na poziomie 5 - letniego dziecka. Reaguje dokładnie tak jak moja 5 - letnia wnuczka. Bardzo często robi na przekór, dokładnie tak jak sejmowa opozycja. Jeżeli Kaczyński jest "za " to opozycja musi być bezwzględnie " przeciw " I to się dzieje. Jeśli mamy coś pilnego lub ważnego  do zrobienia, a wnuczka jest za nadto absorbująca to się jej daje tableta. Dzięki temu możemy zająć się konkretem. Opozycja dostała od Barbary Nowackiej " tableta " w postaci ustawy liberalizującej aborcję i opozycja zajęła się " tabletem " a Kaczyński ma parę dni spokoju i może zająć się w tym czasie konkretem. 

Czyż można się dziwić Ryszardowi, że on porzucił tę dziecinadę i postanowił iść własną drogą, drogą " Projektu Petru " To jest polityczny geniusz, chyba go przeproszę, w którejś z przyszłych notek.

Po tych wczorajszych perturbacjach jedyną tylko widzę drogę dla opozycji. W związku z tym, że " indywidualny rozum członka opozycji " góruje nad " rozumem zbiorowym opozycji " opozycja powinna się rozwiązać i każdy z posłów powinien założyć jednoosobowe, opozycyjne koło sejmowe. Tak będzie lepiej, takie koło będzie zawsze głosowało zgodnie z własnym sumieniem i przekonaniami. W przypadku sprawdzenia na fejsie bądź twitterze, że jego poglądy odbiegają od ogólnych trendów, takiemu jednoosobowemu kołu poselskiemu, będzie łatwiej - jednoosobową decyzją - zmienić poglądy... i po sprawie. Uniknie się w ten sposób konfliktu sumienia, światopoglądu i wszystko będzie w zgodzie politycznymi przekonaniami.

Takie rozwiązanie jest chyba testowane i brany na serio jest " pogrzeb " opozycji. Świadczyłaby o tym choćby wieczorna wizyta w Sejmie Heyes & Partners Funeral Services - tak mi się skojarzyło - z zakładem pogrzebowym na moim osiedlu. Oni do klienta chodzą ubrani dokładnie tak jak Mieszkowski, Schrobering - Wielgus i Joanna Szmidt. W czerni. To było piękne, poruszające i bardzo teatralne. Tak ubrana chodziła warszawska ulica podczas wizyty w mieście  cara, cesarza Austrii i króla Prus w 1860 roku i później po upadku Powstania Styczniowego.

 „Polacy ! Nie zapominajcie tej chwili, niech gród nasz w czasie pobytu naszych ciemiężców przybierze na się postać grobu okrytego kirem, niech on na każdym kroku przypomina im zbrodnię na nas popełnioną, niech wszelką radość całun śmiertelny przykryje.” 

Ech ! ta kiepska opozycja i jeszcze bardziej kiepscy specjaliści od teatru przerobieni na polityków. Uciecha z nimi, za jaki dramat by się nie zabrali to i tak wyjdzie z tego marny  wodewil. 

PS. Przez tę politykę notka o interesującej kolei zębatej w walijskim Llannberis będzie jutro. 

image

Opublikowano: 12.01.2018 19:03. Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 19:20.
Autor: Siukum Balala
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Map

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @bravo01 Prawda, wlasnie te goscinnosc odchorowuje
  • @stado baranów KOCHANI! DOTARLEM DO GORI!"jestem w hotelu jutro rano napiszr
  • @stado baranów Nie znam gości, znam tylko prokuratora rejonowego z Batumi Avasa Chadzawtodze,...

Tematy w dziale Polityka