191 obserwujących
2050 notek
3467k odsłon
1899 odsłon

Program obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego

Wykop Skomentuj122

image

Czy już wkrótce, po gdańskich, radosnych obchodach wybuchu II wojny światowej, obchody rocznicy Powstania Warszawskiego będą wyglądały tak jak poniżej.

Czy władze Warszawy zechcą dorównać do samorządowców Wolnego Miasta Gdańska, a być może i prześcignąć ? Chyba tak się stanie, sądząc po komentarzach czytelników Gazety Wyborczej pod informacją o " zniesmaczonym ", obchodami w Gdańsku, ministrze Błaszczaku. Generalnie młodzież dość ma już tej bogoojczyźnianej atmosfery, tego rozdrapywania ran i czczenia wiecznie przegrywających nieudaczników. Ludzie chcą inaczej, radośniej, tak bardziej z życiem i żeby optymizm w tym był i jakaś nadzieja na przyszłość i pojednanie i wspólna zabawa. Ludzie tego chcą, a nie tego wiecznego ponuractwa i nosów na kwintę i tych trąbek i tych capstrzyków nie wiadomo po co i komu.

Warszawa 1 sierpnia 20... Program Obchodów Rocznicy Powstania Warszawskiego

11:00 - Zamek Królewski w Warszawie. Uroczysta sesja z udziałem władz stolicy poświęcona życiu i działalności Ericha von dem Bacha - Zelewskiego. W programie referat przygotowany przez dr Franza Kutscherę z Uniwersytetu w Tybindze.

13:00 - Dzielnicowy Dom Kultury na Woli. Spektakl teatru offowego Dirlewanger Schauspielertruppe Performance z Wurzburga.

14:00 - Teatr Ochota. Występy Chóru Rosyjskiej Wyzwoleńczej Armii Ludowej pod batutą Bronisława Kamińskiego

16:00 - Stadion Narodowy. Koncert kapeli heavy metalowej Himmel - Reine - Fahrt z Drezna

17:00 - Most Poniatowskiego. Pokazy grup rekonstrukcyjnych. Przemarsz własowców, oddziałów SS - Totenkopf i Grupy Bojowej " Reinefahrt "

20:00 - Nadwiślańskie bulwary, prezentacje strzałów i wybuchów.

Wykop Skomentuj122
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura