15 obserwujących
216 notek
202k odsłony
  364   0

wPolityce.pl widzi upadek prawicy i drukuje sondaż przez siebie zamówiony

W tych dniach mamy taśmy pana Obajtka, ujawnione przez Gazetę Wyborczą. Pomijam język, który słyszymy z tego nagrania, ale dowiadujemy się, że wójt z tylnego siedzenia kieruje działaniami przedsiębiorstwa, co jest niedopuszczalne przez obowiązujące prawo i zagrożone jest karą więzienia do lat ośmiu. Zgorszenie ze strony opozycji tymi słowami i widoczne złamanie prawa widocznie na taśmie, a jednocześnie obrona ze strony władzy. Przypomina to początkową reakcję, kiedy TVN24 pokazał reportaż o panu Banasiu i jego kontaktach towarzyskich. Dzisiaj podobnie PiS broni pana Obajtka i robi to wszelkimi sposobami a nawet mijaniem się z prawdą. Pan wicewojewoda Łodzi - członek Porozumienia Jarosława Gowina - wczoraj twierdził, że pan Obajtek jest pomawiany, bo w 2017 r. sąd go uniewinnił. Sprawdziłem tę "rewelację" i wyczytałem tylko coś takiego:

"15 kwietnia 2013 Daniel Obajtek został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚ) pod zarzutem m.in. przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości 50 tys. zł. Prokuratura wystąpiła o areszt, sąd nakazał jednak zwolnić wójta. Według doniesień dziennika „Gazeta Krakowska” Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim postawiła mu zarzut „współdziałania ze zorganizowaną grupą przestępczą kierowaną przez Macieja C. „Prezesa”, wyłudzenie z firmy Elektroplast w Stróży 1,4 mln zł i podzielenie się tą kwotą z przestępcami, do tego przyjęcie od „Prezesa”, już jako wójt Pcimia, 50 tys. zł łapówki” 

30 października 2013 do Sądu Okręgowego w Sieradzu wpłynął akt oskarżenia przeciwko ośmiu osobom działającym w grupie „Prezesa”, wśród których znalazł się Daniel Obajtek. W akcie oskarżenia znalazły się zarzuty: przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości 50 tys. złotych i dwukrotnego wprowadzenia w błąd właścicieli zakładu „Elektroplast” w Stróży odnośnie ilości dostarczonego towaru na kwoty odpowiednio – 315 tys. zł oraz co najmniej 1 075 847,62 zł. Przez prawie trzy lata proces nie mógł się rozpocząć, gdyż ze względu na niestawianie się wszystkich oskarżonych nie można było odczytać aktu oskarżenia. W marcu 2016 Prokuratura Apelacyjna w Łodzi odebrała sprawę prokuraturze w Ostrowie Wielkopolskim i przekazała ją do prokuratury w Piotrkowie Trybunalskim. Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim wycofała we wrześniu 2016 akt oskarżenia w celu jego uzupełnienia nowymi dowodami w zakresie m.in. „ustalenia obowiązków i uprawnień Daniela Obajtka w okresie zatrudnienia w Elektroplaście”, „zasad obiegu dokumentów”, a także „rozważenia powołania biegłego z zakresu rachunkowości, ekonomiki przedsiębiorstwa oraz technologii PCV na okoliczność ustalenia, czy brak dostarczenia do spółki Elektroplast w latach 2003–2004 surowca w ilości 551 ton umożliwiał tej spółce produkcję (…)”. W połowie lutego 2017 śledztwo z wątkiem Daniela Obajtka przejęła od prokuratury w Piotrkowie Trybunalskim Prokuratura Krajowa i przekazała je do małopolskiego wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej. We wrześniu 2017 śledztwo wobec Daniela Obajtka umorzono."

https://pl.wikipedia.org/wiki/Daniel_Obajtek#Post%C4%99powanie_karne_i_umorzenie

Z tego wyraźnie wynika, że jedyne postanowienie sądu w 2013 roku dotyczyło nie zastosowania aresztu tymczasowego. Ale to nie jest żadne uniewinnienie! A w roku 2017, o którym to roku wspomniał pan wicewojewoda, to było UMORZENIE PRZEZ PROKURATURĘ PANA ZIOBRY. A to dlatego by sprawa nie trafiła do sądu. Widocznie bano się, że sąd może wydać wyrok nieodpowiedni dla władzy. I taki sposób ucinanie głowy sprawom stosuje obecna władza bardzo często. Ciągle słyszymy o umorzeniu śledztwa przez tę czy inną prokuraturę, jeśli spawa jest nie pomyśli pana Kaczyńskiego, vide sprawa dwóch wież i spółki "Srebrna". Czy ta sprawa wpłynie na obniżenie zaufania do dzisiaj rządzących? Uważam że będzie to miało małe odniesienie, bo elektorat Zjednoczonej Prawicy jest już tak zindoktrynowany, że przyjmie to jako atak na Zjednoczoną Prawicę a nie jako zwykłe przekręty, czyli atak również na wszystkich zwolenników pana Kaczyńskiego i nie jest ważne czy pan Obajtek jest winny, czy nim nie jest, ale ważne jest to, że to ujawniła GW, a to już wg zwolenników dojnej zmiany jest wystarczająco niewiarygodne. Oczywiście dla tych wszystkich niezdecydowanych, którzy w roku 2015 uwierzyli w szczerość intencji obecnej władzy i poszli zagłosować na Zjednoczoną Prawicę te zdarzenia będą zniechęcające do powtórnego oddania głosu na obecną władzę. To już widać w sondażach i w ostatnim sondażu przeprowadzonym przez Social Changes dla portalu wPolityce.pl Zjednoczona Prawica może liczyć na poparcie 30 proc. badanych, Polska 2050 Szymona Hołowni - 23 proc., Koalicja Obywatelska - 19 proc., Lewica - 12 proc., a Konfederacja 8 proc. Pozostałe partie nie przekroczyłyby progu wyborczego - wynika z sondażu. Gdyby taki byłby rozkład sił w następnych wyborach, to Zjednoczona Prawica nie miałaby żadnych szans na powrót do władzy. PO, Polska 2050 i Lewica mogłyby uzyskać większość konstytucyjną w następnych wyborach, a należy też pamiętać, że najprawdopodobniej partie pana Ziobry i pana Gowina pójdą osobno do wyborów, czyli PiS może stać się partią z ilością procent równym lub mniejszym niż obecnie ma lewica wg tego sondażu zleconego przez wPolityce.pl. 


Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka