14 obserwujących
191 notek
159k odsłon
426 odsłon

Cynizm czy tylko zwykły koniunkturalizm? Oto jest pytanie?

Wykop Skomentuj23

Dzisiaj wysłuchałem tych słów o czterogłowym potworze, wypowiedzianych przez pana Kaczyńskiego. I nie przeszkadzało panu Kaczyńskiemu to, że te "potwory" mają poparcie wielu milionów wyborców. Obraził więc też te miliony ludzi i zapewne nigdy ich nie przeprosi. Wielka afera była związana z panem Neumannem, który coś powiedział swoim koleżankom i kolegom z PO w Tczewie. Jazgot ze strony pisowskich aparatczyków był niesamowity. Wmawiano, że to ludność Tczewa została obrażona. Ale jak pan Kaczyński obraża MILIONY Polek i Polaków, to PiS jeszcze przyklaskuje takim wypowiedziom.

Pan Kaczyński w tym swoim przemówieniu gorąco namawiał do głosowania na PiS i Przystawki, bo niby ta koalicja daje Polsce demokrację i wszelakie dobro oraz wysoki poziom moralny. I jak słuchałem tych słów, to upewniłem się w tym, że na PiS i jego akolitów na pewno nie zagłosuję.

1. Jak ktoś uczciwy może zagłosować na partię, która w jawny sposób łamiąc zasady konstytucyjne ubezwłasnowolniła Trybunał Konstytucyjny? Rząd w tym przypadku nawet nie zamieścił wyroków TK w sprawie wyboru sędziów do tego Trybunału. A, co w tym wszystkim było najbardziej kuriozalne to fakt, że w tej sprawie wypowiedział się też pisowski TK i… w jego składzie orzekającym było dwóch sędziów, których dotyczyła ta rozprawa przed Trybunałem. A wcześniej Komisja Wenecka zaproszona do Polski przez pana min. Waszczykowskiego nie pozostawiła suchej nitki na takim postępowaniu z TK.

2. Czy wbrew Konstytucji RP usunięcie I-go Prezesa Sądu Najwyższego, którego sześcioletnia kadencja jest wpisana do polskiej Konstytucji, to praworządność? W tej sprawie wydał wyrok TSUE i nakazał wycofać się PiS-owi z tej haniebnej decyzji, co pan Kaczyński musiał ze wstydem przełknąć i się wycofać.

3. A sprawa wyboru sędziów do KRS-u to też zasady praworządności w Polsce? Chyba tylko zasady pisowskie, które hołdują zasadzie, że nie ma żadnych zasad, które obowiązują dzisiaj rządzących. Bo jak inaczej potraktować tę władzę, która nie respektuje prawomocnego wyroku NSA, nakazującego ujawnienie list poparcia dla kandydatów na stanowiska sędziów w tej Krajowej Radzie Sądowniczej?

4. Ustawa inwigilacyjna, która pozwoliła inwigilować Internet i ustawa o IPN-ie, która skompromitowała Polskę na arenie międzynarodowej. Wystarczyło, że USA i Izrael były przeciwne i już nastąpiła nowelizacja tej ustawy zgodnie z zaleceniem tych państw. To na kolanach, czy leżeliśmy plackiem przed Izraelem i diasporą żydowską w USA? A, co z uchwałą Kongresu USA Nr 447?

5. Jak potraktować sprawę KNF-u, której prezes żądał wielomilionowej łapówki od bankiera? To korupcja w najczystszej formie! I jakoś PiS nic w tej sprawie nie robi, i nic nie dociera do opinii publicznej. Cisza jak makiem zasiał.

6. Afera śmieciowa, której efektem jest zalewanie Polski odpadami z innych krajów. To w Polsce palą się składowiska śmieci i do atmosfery dostają się substancje toksyczne narażając obywateli na utratę zdrowia. Jakoś dziwnym zbiegiem okoliczności nikt w tej sprawie nie odpowiada.

7. Afera lekowa, która doprowadziła w końcu do braku leków w aptekach. PiS już rządzi cztery lata i jakoś potrafił rozdać tylko pieniądze nas wszystkich, ale z zarządzaniem Polską i przeciwstawianiem się mafiom już miał i ma trudności.

8. Sprawa GetBacku i SKOK-ów to czarna plama na rządach PiS. Za rządów PO-PSL to PiS blokował wprowadzenie nadzoru finansowego również w odniesieniu do SKOK-ów i wynikiem tego były straty w miliardach złotych, i tylko dzięki przejęciu nadzoru nad tymi parabankami nie doszło do tragedii wielu tysięcy członków tych banków. To wszyscy członkowie banków polskich złożyli się na ratowanie oszczędności tych ludzi.

9. Ale największym wstydem tej partii jest sprawa pana Banasia i również kompromitacja polskich służb specjalnych, które nie potrafiły (może nie chciały?) ochronić jednego z najważniejszych urzędników w państwie przed kompromitującą go znajomością z pospolitymi gangsterami. A do tego publiczne przyznanie się pana Banasia do optymalizacji podatkowej, która polegała na znacznym obniżeniu czynszu za wynajmowane lokale. Dlaczego odpowiednie służby skarbowe na to pozwalały? Te same służby potrafiły ciągać po sądach mechanika samochodowego za 10 zł, której to kwoty ten pan nie uwidocznił w paragonie. A w przypadku pana Banasia chodzi o tysiące złotych, które stracił Skarb Państwa. Czy to tak ma wyglądać w następnej kadencji praworządność w Polsce?

10. Czy sprawa "Srebrnej" kiedyś ujrzy światło dzienne? Jak może być w praworządnym kraju, by ktoś złożył doniesienie do prokuratora o nieprawidłowościach w działaniu innej osoby i prokuratura jedynie kilkakrotnie przesłuchała jedynie osobę, która domniemane przestępstwo ujawniła. Nie było zaś przesłuchania osoby, którą pomówiono o przyjęcie koperty z zawartością 50 tys. złotych. Czy tak ma działać PiS również w drugiej kadencji\?

Już nie chcę więcej pisać, bo przecież trudno przekonać kogoś, kto jest przekonany w nieomylność pana Kaczyńskiego. Ale też ze zdziwieniem patrzę na ludzi, którzy przecież to wszystko widzą i… chcą głosować na PiS. Cynizm czy tylko zwykły koniunkturalizm? Oto jest pytanie?


Wykop Skomentuj23
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka