Smok Eustachy Smok Eustachy
2944
BLOG

Elektorat środka aeromobilnie

Smok Eustachy Smok Eustachy Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 39

Dlaczego CPK wyszło dopiero teraz? Bo to jest temat który łamie podziały, dlatego PiS nie był zainteresowany. Rozszerzenie bazy wyborczej budzi bowiem w tej formacji głęboką niechęć. Ale nie o CPK będę pisał a o elektoracie, który istnieje. Oto Krzysztof Stanowski założył se na Youtube Kanał Zero, gdzie odbyła się debata o CPK. Lży tam też ów Stanowski tradycyjne telewizje i Miszczaka w szczególności, dlatego jest podejrzewany o bycie nowym projektem telewizyjnym zapowiadanym przez Kaczyńskiego. Nie o tym chciałem jednak pisać: otóż audycja owa jest przykładem subtelnego działania, niezgodnego ze standardami PiS: efekt jest osiągnięty przez dobór właściwej formy przekazu: debata o nieograniczonej długości, w której precyzyjnie dobrana grupa dyskutantów może przedstawić swe racje. CPK jest projektem którego wyczerpujące omówienie musiało skończyć się porażką krytykantów. A nie o to chodzi pisiorom. Experci reżimowi skompromitowali się przy okazji, gdyż nie przyszli w ogóle, bo nie ma audytu, który się nie zaczął. Tak się robi propagandę: efekt końcowy osiągają poprzez dobór rozmówców, formy, tematu itp. I prowadzących, którzy prowadzili dyskusję.

Ja wiem, że do podsumowania została jeszcze epoka COVIDu, ale przejdę do rozważań nad elektoratem. Nad różnymi grupami elektoratu, które mogą zmienić układ sił na arenie politycznej. Mamy bowiem:

1. Beton kaczofobiczny, czyli żelazny elektorat Tuska, Platformy, skupiający byłych funkcjonariuszy, politruków, kabli, którzy im się wysługiwali, kastę i im podobnych. Dziś się nimi nie zajmuję.

2. Różne grupy wyborców środka, dla których nie ma oferty od dekad. Bardzo zróżnicowana grupa, ostatnio głosująca na Hołownię, a nawet na Konfę. Na PSL, połączony z Hołownią w 3D.

3. Lewaki, z wydzieloną grupą Razem.

4. Prawaki, zrażone do PiS jego lewicowością i chorobliwą prounijnością. Kamieniami milowymi zrażone.

5. Różne odmiany konfiarzy.

Z takimi grupami PiS powinien w różny sposób rezonować. Dziś zaś skupię się na środku, uważanym przez PiSowców za rzekomy. Kaczyści stracili bowiem możliwość dotarcia do tej grupy, zamieniając TVP, radio, prasę w narzędzia tępej propagandy, niestrawnej dla tej grupy. Przy czym możliwe jest, że zabrakło 2 procent które dawał Gowin. Jakoś nikt nie bierze pod uwagę tego wymiaru klęski. W każdym bądź razie mamy elektorat protestu, który może zagłosować na Palikota, albo na Kukiza, albo na Hołownię, albo na Konfę. Na Razem kiedyś mógł. Dziwne się może wydać, że ktoś się zastanawia nad głosowaniem na Konfę – albo na Razem. Ale on jest przeciw przede wszystkim, a z jakich pozycji to już drugorzędne jest. Okazuje się też, że jest na środku grupa ludzi, którzy chcą debaty, zanikającej ostatnio. Każdy siedzi bowiem w swojej bańce obecnie, a TV Republika ma taki ton, jak kiedyś Prawdziwe TVP. Nie uwolnimy się zatem od Olejnik – nową Olejnik jest Gójska, jak to się wzbudza, jak się egzaltuje, jak przerywa. Z tego co widzę to stworzyli alternatywny Salonik Ziemkiewicza, gdzie fanatycy propisoscy siedzą. Będą chcieli wywalić RAZa i stoczyć się ostatecznie w otchłań. Ja jednak nie o tym.

https://www.youtube.com/live/Ry2Zl3EXzL0?si=ASaTv5is4Sx7cn3l

Jak już pisałem Centralny Port Komunikacyjny (CPK) łamie podziały, bo spore grupy wyborców są za CPK. I tu trzeba było robić debatę, prawdziwą debatę. Jakby zrobili taką, zaprosili po 2 osoby z każdej strony, dali ze 2 godziny czasu to mógłby być jakiś przełom. Ludzie by to oglądali, podobnie jak oglądali debatę u Stanowskiego. Ale dyskusja taka musi być realną, a nie taka między Karnowskimi a Sakiewiczem. Pojawiły się liczne audycje komentujące sytuacje medialną, z którymi warto się zapoznać. Tymczasem ci płaczą znowu, że Horały nie było. To była debata expercka a nie polityczna, a sam Horała siedział w bańce przeważnie. Zalinkuję tu też krytykę Stanowskiego, bo nie chce mi się opisywać sytuacji. PiS nie był w stanie przekonać ludzi, że to ma sens, że to nie będą ławeczki patriotyczne, że to że sio. O samym CPK też będzie notka. Zresztą kiedyś była: zabierają się za CPK a nie umieją rozwiązać komunikacji z Komańczą i w Sanoku. 

Przekazujący jest elementem przekazu. 

A tu audycja ze spaszczonym dźwiekiem:

https://youtu.be/37RzpW24BmA?si=SgsTm5Sf92zcPVkF

O kolei metropolitalnej:

https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/855036%2Ckolej-metropolitalnaUdostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj39 Obserwuj notkę

Kilka zdań wyjaśnienia: 1. Mam chwilowo dość kłapania bredni o niewyszkolonej załodze. 2. Mam chwilowo dość kłapania bredni o Sasinie. 3. Mam chwilowo dość kłapania bredni o Kaczafim wysyłającym brata. Kwestie te są omówione po wielokroć i obecnie wypisywanie pierdół na te tematy szczególnie przez trolle w stylu Chirla, etc etc musi być traktowane jako wrzutki. Będę kasował bez ostrzeżenia. 4. Zabanowanych odbanuję jak mi przyjdzie ochota. 5. Maskirowce mówimy nie ale nie banujemy, przynajmniej na razie. Szczególnie nie banujemy Piko bo z A-Temem kto wie? Jak jakiś troll chce dyskutować na w/w tematy to niech zrobi wpis u siebie.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura