Szok i niedowierzanie. Siedmiu zawodników opuszcza Raków

awodnik Rakowa Częstochowa Ivi Lopez (P) cieszy się ze zdobytej bramki podczas meczu 30. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy z Pogonią Szczecin. Fot. Marcin Bielecki
awodnik Rakowa Częstochowa Ivi Lopez (P) cieszy się ze zdobytej bramki podczas meczu 30. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy z Pogonią Szczecin. Fot. Marcin Bielecki
Siedmiu piłkarzy, w tym podstawowi wiosną gracze: Petr Schwarz, Dominik Holec i powołany do kadry na mistrzostwa Europy Kamil Piątkowski, opuszcza po sezonie drużynę Rakowa Częstochowa - poinformował wicemistrz kraju.

Zmiany zajdą też w sztabie szkoleniowym.

Słowacki bramkarz Holec, który był wypożyczony ze Sparty Praga, w drugiej rundzie sezonu 2020/21 wystąpił we wszystkich 16 spotkaniach Rakowa. Czeski pomocnik Schwarz zagrał w 27 z 30 meczów tego sezonu, a w dwóch w ekstraklasie zdobył łącznie 12 bramek. Już wiadomo, że w następnym będzie bronił barw Śląska Wrocław.

Z kolei o przenosinach Piątkowskiego do mistrza Austrii - Red Bull Salzburg - wiadomo było od kilku miesięcy. Wiosną niespełna 21-letni obrońca zadebiutował w drużynie narodowej, a w poniedziałek selekcjoner Paulo Sousa ogłosił, że zabiera go na mistrzostwa Europy.


Poza tym w Częstochowie nie będą dłużej grać: Jarosław Jach, Piotr Malinowski, bramkarz Branislav Pindroch i Miłosz Szczepański.

Jach w ostatnim czasie dwukrotnie był wypożyczony do Rakowa z angielskiego Crystal Palace.

37-letni Malinowski w rodzinnym mieście uczył się piłkarskiego rzemiosła pod okiem trenera Zbigniewa Dobosza, a w Rakowie grał już, gdy ten klub występował w niższych ligach.

Pindroch, drugi ze słowackich bramkarzy, do klubu trafił przed rozgrywkami 2020/21. Wystąpił tylko w trzech meczach.

Natomiast Szczepański ze względu na kłopoty zdrowotne w ostatnim sezonie nie pojawił się na boisku.

Zmiany zajdą również w sztabie szkoleniowym. Z klubem rozstają się współpracownicy trenera Marka Papszuna: Maciej Sikorski, który trafił do Rakowa ponad pięć lat temu i zajmował się szkoleniem bramkarzy, Wojciech Makowski i Norbert Onuoha, odpowiadający za analizy taktyczne.

Raków jubileusz stulecia klubu uczcił historycznymi osiągnięciami - w lidze zajął drugie miejsce i wywalczył Puchar Polski. Latem drużyna zadebiutuje w europejskich pucharach - udział w kwalifikacjach Ligi Konferencji zacznie od drugiej rundy.

KW

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport