Kamil Grosicki wraca do Ekstraklasy! Pogoń Szczecin zbroi się na potęgę

Kamil Grosicki wraca do Ekstraklasy! Pogoń Szczecin zbroi się na potęgę. Fot. Facebook
Kamil Grosicki wraca do Ekstraklasy! Pogoń Szczecin zbroi się na potęgę. Fot. Facebook
Pogoń Szczecin pozyskała kolejnego reprezentanta Polski. Po tym, jak skład Portowców wzmocnił Rafał Kurzawa, do stolicy Pomorza Zachodniego zawitał zawodnik, który wypłynął stamtąd na szerokie wody. Co najmniej do końca trwającego sezonu piłkarzem Pogoni będzie Kamil Grosicki.

Kamil Grosicki od końca czerwca pozostaje wolnym zawodnikiem. Po tym, jak wygasł kontrakt 33-latka z West Bromwich Albion, zatrudnić go próbowały kluby tureckie, arabskie i drugoligowe Derby County z Anglii. Piłkarz wybrał jednak sentymentalny powrót.

Kamil Grosicki wraca do Ekstraklasy! Sentymentalny powrót

Kamil Grosicki zdecydował się na Pogoń Szczecin. To klub, w którym rozpoczynał swoją piłkarską karierę - w wieku 19 lat zdecydował się na transfer do Legii Warszawa. Później zaliczył jeszcze wiele klubów w Polsce, Turcji, Anglii i Francji, a także 83 razy zagrał w reprezentacji Polski (strzelił 17 bramek).

- Spełniłem swoje marzenie, podpisałem kontrakt z Pogonią. Zawsze powtarzałem, że chcę wrócić do Szczecina, to jest moje miasto. Pogoń jest w bardzo dobrym miejscu: po ostatnim sukcesie, czyli zdobyciu brązowego medalu, teraz mamy apetyty na jeszcze więcej - powiedział popularny „Grosik”.

Polecamy:

Kamil Grosicki wraca do Ekstraklasy! Pogoń Szczecin zbroi się na potęgę

Kamil Grosicki został zaprezentowany fanom Pogoni Szczecin tuż przed pierwszym gwizdkiem meczu ze Stalą Mielec. Wybitny reprezentant Polski pojawił się na boisku w towarzystwie córki, 9-letniej Mai.

Pogoń Szczecin przed rozpoczęciem trwającego sezonu pozyskała również innego reprezentanta Polski. Rafał Kurzawa wrócił tym samym do Ekstraklasy po nieudanej przygodzie we francuskim Angers. W składzie Portowców grają także Michał Kucharczyk (9 występów w kadrze) oraz Kacper Kozłowski. 18-latek, który ma na koncie 5 występów w pierwszej reprezentacji, jest najmłodszym piłkarzem w historii Mistrzostw Europy.

MD

Czytaj też:

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport