158 obserwujących
4160 notek
4286k odsłon
1313 odsłon

Gambitni

Wykop Skomentuj120

CBA przez media szuka tych, którzy by się przyznali do wręczenia łapówki obecnemu marszałkowi Senatu. Rzecz zupełnie nowa w praktyce służb specjalnych. Zwłaszcza że w swoich badaniach cofają się do czasu sprzed okresu przedawnienia takich deliktów. Wynika z tego, że teczka marszałka Grodzkiego jest pusta i chodzi tylko o polityczną nagonkę.

Gdyby bowiem coś było na rzeczy, nie trzeba by sięgać do tak nieefektywnych sposobów. W dodatku widać, że ktoś zlecający czynności jest pod wpływem propagandysty i nie ma pojęcia o metodach zdobywania informacji przez służby. A przecież telewizja jest pełna stosownych filmów.

Najgorzej na tym wyszedł były senator PiS z Podkarpacia. Przedtem, kiedy jeszcze sprawował mandat, koledzy uchronili go przed uwięzieniem, mimo że sam zrezygnował z immunitetu. Teraz, długo po niekorzystnych dlań wyborach został zatrzymany. Teraz już nie wypada go bronić.

Zarzucają mu, że za protekcję w urzędach jego fundacja otrzymywała darowizny. Możliwe że tak potraktowany były senator ułatwił ścigającym dzieło, prezentując kulturę polemiczną, która mogła nawet jej krzewicieli zaskoczyć natężeniem emocji.

Teraz więc się zgłoszą do CBA rzesze różnych dewiantów i innych zapomnianych przez los frustratów, którzy będą zapewniać, że wręczali marszałkowi pieniądze. I zleceniodawcy przedsięwzięcia są przekonani, że wobec postępowania jedynie słusznych mediów nie ma na to rady. Przecież nie da się udowodnić, że się nie jest wielbłądem. Tylko te sądy.

Wszystko zaś ma jakiś cel. Ogólnie bowiem chodzi o wartości. W naszym przypadku, jak twierdzi Michał Kamiński, znawca dobrozmiennego środowiska, jest to wdrożenie absolutnej władzy Prezesa. Temu zaś na przeszkodzie stoi aktywność marszałka Senatu.

Mamy tu do czynienia głównie z etyką przekonań. W takim pojmowaniu celu władzy skutki nie mają znaczenia. Chociaż wybór mniejszego zła, czego ofiarą padł były senator a co jest charakterystyczne dla etyki odpowiedzialności, również znajduje zastosowanie.

Najwyraźniej więc mamy do czynienia z ekipą, która nie podlega dogmatom. To nie jest cecha zacofanej władzy. Czy jednak o taki dowód nowoczesności chodzi wyborcom?


Wykop Skomentuj120
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka