157 obserwujących
4326 notek
4474k odsłony
826 odsłon

Elitarność

Wykop Skomentuj64

Nie milkną echa wyborów. Jak zwykle kontrowersyjny jest pogląd Janusza Korwin-Mikkego. Gdyby w prawie wyborczym uwzględniano wykształcenie, jego zdaniem wygrałby Rafał Trzaskowski. Za takim mniemaniem przemawiałby też plebejski raczej obyczaj wyborcy Andrzeja Dudy, przedstawiony na internetowym filmiku.

Jednakże sam beneficjant sympatii obywatela prezentowanego na rzeczonym nagraniu przeczy zasadzie pana Janusza. Wszak Andrzej Duda szczyci się doktoratem najlepszej uczelni w kraju. Wywodzi także swą tożsamość z krakowskiej inteligencji. Preferuje się zaś polityków o podobnej kondycji towarzyskiej.

Aliści Internet obiega też dzieło moskiewskich pranksterów. Jeden z nich się podszył pod sekretarza generalnego ONZ i gratulując mu wyboru w kilkunastominutowej rozmowie podzielił się z naszym prezydentem ploteczkami z gatunku wymienianych na imieninach cioci.

Tam bowiem była mowa o tak niepoważnych rzeczach (między innymi również o telefonie Rafała Trzaskowskiego, który wedle rzekomego sekretarza miał być pod wpływem) że internauci zgodnie uznają  za żenującą nieświadomość mistyfikacji.

Niektórzy domagają się nawet przeprosin, bo skompromitowano Polaków. Wedle Romana Giertycha sam fakt poważnego potraktowania tak prymitywnej prowokacji jest powodem do uznania niedzielnego wyboru za porażkę.

Rzecz zajmowała wczoraj polityków z najwyższych sfer. Pani Witek uważa, że podobne prowokacje się zdarzają i nie widzi w tym nic dziwnego. Opozycja zgodnie twierdzi, że pojawił się kolejny asumpt do odwołania szefa MSW. Rzecz bowiem była pomyślana li tylko dla ośmieszenia naszego prezydenta.

Na pocieszenie można by było przypomnieć, że ofiarą tych samych pranksterów padli Emmanuel Macron i Boris Johnson. Ich jednak rozmowy wielkiego odzewu w świecie nie znalazły.

Znowu więc mamy pierwszeństwo i to by jednak przeczyło teoriom Janusza Korwin - Mikkego. Wszak faworytalni politycy dżentelmenów w rodzaju wymienionych na wstępie nie mogą raczej przewodzić w gremiach złożonych z zachodnich liderów.


Wykop Skomentuj64
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka