159 obserwujących
4483 notki
4626k odsłon
2204 odsłony

Nieczystości

Wykop Skomentuj138

Kolektor pękł znowu i teraz zamiast ścieków do oczyszczalni Czajka dostarcza paliwa propagandzie dobrej zmiany, która jakby traciła oddech w walce z ideologią LGBT. Bo to takie nęcące. Wszak wspaniale brzmi, że jeden z liderów opozycji niszczy królową rzek naszych.

Chociaż problem jest raczej obcy ludowi pracującemu miast i wsi. Doliny potoków w pobliżu osiedli często są zawalone tym, co niepotrzebne. To i tak lepiej, jak w czasach pierwszego pokolenia beneficjantów awansu społecznego, kiedy w zasiedlonych właśnie blokowiskach odpadki zwyczajnie wyrzucano oknem. Teraz się je jednak taszczy do rzeki. Bo kamień w wodę i po wszystkim.

Każda wypowiedź ma nadwyżkę znaczenia. Kiedy więc się obwieści, że surowe ścieki trafiają do Wisły, chętni widzą za tym mnogie rzesze rodaków zatrutych przez stołeczny samorząd. Przeciwnie zaś politycznie zorientowani obserwatorzy dopatrują się tu sabotażu albo wad organicznych, tkwiących w rurociągu.

Lewobrzeżna Warszawa stale zanieczyszczała Wisłę. Nawet jeszcze, kiedy jej prezydentem był Lech Kaczyński. Wtedy w obawie o zarzut korupcji preferowano najtańszych wykonawców i takież materiały oraz rozwiązania. Idąc wedle tego wzorca przerzucono pod rzeką kolektor na prawy brzeg, gdzie rozbudowano istniejącą oczyszczalnię. Uniknięto w ten sposób konieczności jej budowy na lewobrzeżu. Ale im bardziej skomplikowany i tańszy układ, tym więcej awarii.

Niezależnie od tego jakiś przerywnik w wojnie z osobami nieheteronormatywnymi jest cenny. Bojownicy bowiem nie składają broni. A nawiedzenie wyrazicieli jedynie słusznej opcji skutkuje komizmem głoszonych racji.

I tak Rzecznik Praw Dziecka (!) publicznie stwierdza, że edukatorzy wychowania seksualnego w Poznaniu wychwytują dziecko rozchwiane, zaniedbane, któremu dają jakieś środki farmakologiczne, żeby zmieniać jego płeć bez wiedzy i zgody rodziców i lekarzy. Internautka wobec tego pisze, że sprzeda tabsy zmieniające w jednorożca. Senator zaś Jan Maria Jackowski ma w tym względzie jedynie do powiedzenia, że urzędnik powinien się dookreślić (sic!).

Dlatego już dobrze jest się i w ściekach pobabrać, aby sobie zapewnić jakąś odskocznię od nazbyt  już oczywistych idiotyzmów.


Wykop Skomentuj138
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka