163 obserwujących
4710 notek
4835k odsłon
  398   1

Zapaszek

Adam Bielan krytykuje wybór Marcina Wiącka na Rzecznika Praw Obywatelskich. Jego zdaniem jest on zwolennikiem opozycji.

Nieźle to ilustruje pogląd dobrej zmiany na neutralność polityczną. Bezstronni są wedle tego sposobu rozumowania tylko ci, którzy dują w ich trąbę. Kiedy są obiektywni, są stronniczy. Takich się zwalcza.

Fatalnie to rokuje dla nadziei na pozyskanie funduszy europejskich. Dobrozmieńcy bowiem poważnie są przekonani, że upolityczniając sądy mają rację. Nie dająca temu wiary Bruksela uwzięła się na nich, czyli naród polski. Sobie bowiem przypisują wyłączność dla reprezentowania Polski. Podobnie jak do bezstronności. Tej prawdziwej ich zdaniem.

Nic więc dziwnego, że dobrozmieńcy już z właściwym sobie infantylizmem miotają najcięższe oskarżenia pod adresem Unii. Tu działa ten sam mechanizm psychologiczny, który każe wprowadzać stan wyjątkowy nie z powodu pandemii, lecz dla zamknięcia mediom drogi do nieszczęśników, cierpiących głód i zimno. Ten sam, co każe nazywać kanaliami i zdradzieckimi mordami przeciwników politycznych, krytykujących pomysły PiS-u.

I to wszystko przy traktowaniu własnego statusu, jako znamionującego wyższą jakby półkę. Przy takim pojmowaniu bezstronności i racji Bruksela będzie musiała nam zamrozić fundusze. Śląsk bodaj już traci 2 miliardy złotych z powodu wdrożenia budowy nowej kopalni węgla w Mysłowicach. Bo Polska węglem stoi.

Smog zatem to również tradycja. Nawet jak jest z ruskiego węgla. Co dopiero z naszego, swojskiego.


Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka