166 obserwujących
4970 notek
5013k odsłon
  1010   4

Pewność

Ideologia górą

Zakonnice wyraziły zgodę na propozycję wojewody małopolskiego, aby przekazać w zarząd powiatu suskiego Dom Pomocy Społecznej dla niepełnosprawnych intelektualnie dzieci w Jordanowie. Media bowiem doniosły, że podopieczni tamtejszych Sióstr Prezentek byli maltretowani przez personel ośrodka.

Skandal poznano już w lipcu 2020. roku. Dopiero jednak w czerwcu tego roku podjęto środki zaradcze, po ujawnieniu przez Wirtualną Polskę postępowania z dziećmi tamtejszych wychowawczyń. Prokuratura, która już wcześniej prowadziła śledztwo, postawiła zarzuty, kontrolę zapowiedział Rzecznik Praw Obywatelskich i dzień po nim Rzecznik Praw Dziecka.

Arcybiskup Jędraszewski w homilii wygłoszonej podczas obchodów święta Bożego Ciała nie wspomniał o krzywdzie niepełnosprawnych dzieci w Jordanowie, mimo że za rodzaj zdrady uznał słowa Donalda Tuska, który w jakimś wywiadzie stwierdził przed laty, że polskość to nienormalność.

Uczniowie z DPS w Jordanowie w szkole nie wykazywali lęku czy negatywnych emocji – napisała wczoraj znana skądinąd kurator oświaty, Barbara Nowak. – Zbyt łatwo feruje się wyroki jeszcze przed uzyskaniem pełnej wiedzy o faktach – dodała.

Napisano, że Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili. Rzecz jest znana od dwóch lat. Dopiero media spowodowały ingerencję w sytuację dzieci. Słuszną linię ma nasza władza? Świecka i duchowna?

Pewnie uważa, że tak. Brak wątpliwości zawsze skutkuje agresją w obliczu niewygodnych faktów.


Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo