167 obserwujących
5038 notek
5046k odsłon
  144   1

Epifitoza

W Skolimowie, willi Faramuszce, W pokoiku bony, panny Mici, Byli skryci w szafie dwaj bandyci [Gombrowicz].

Najgłębsze wyrazy współczucia dla rodzin ofiar tragicznego wypadku polskiego autokaru w Chorwacji. Poleciłem, by w związku z katastrofą Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo z art. 173 par. 3 kk. [Zbigniew Ziobro].

Widzisz Zbyszku nawet w tak tragicznej chwili twoja prawnicza ciemnota powoduje zamieszanie. Aby wszcząć śledztwo z art. 173 par. 3 kodeksu karnego muszą być przesłanki do uznania, że katastrofa nie nastąpiła z winy nieumyślnej (173. par.2 kk).[Roman Giertych].

Można więc przypuszczać, że nasz minister nie zna przepisów albo ma jakieś przesłanki, aby się w katastrofie doszukiwać zamachu. Rzecz nie jest nowa. Pożar budynku socjalnego w Kamieniu Pomorskim, który się zdarzył w 2015 roku, wyraziciele PiS od razu przypisywali zamachowi. Media atoli wtedy tego nie podjęły.

Zawsze wszystko się nadawało do wykorzystania w polityce. I nie bardzo to dziwiło. Po Smoleńsku jednak także tragedie nabrały politycznych barw. Łatwiej tu mają opozycyjni komentatorzy, bo katastrofy łatwo przypisać indolencji władz.

A że teraz spór polityczny wokół dramatycznych zdarzeń zaczyna dotyczyć przeciwstawnych stron politycznej gry, to bodaj znak zanikania podziałów. Najwyraźniej bowiem pobudzenie politycznych emocji wszystkich czyni podanych na zakażenie przemożną potrzebą polemiki.


Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości