157 obserwujących
4159 notek
4285k odsłon
1295 odsłon

Temidnicy

Wykop Skomentuj77

Sędzia Waldemar Żurek, niegdysiejszy rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa został w swoim macierzystym sądzie przeniesiony z jednego wydziału do drugiego. Nie rozpoznawał tam jednak spraw. Nie chciał się bowiem powołać na decyzję o przeniesieniu, ponieważ miała wady prawne. Odwołał się też od niej do neo-KRS. W konsekwencji został postawiony przed Sądem Apelacyjnym, gdzie mu wytoczono rozprawę dyscyplinarną.

Tutaj jednak obrońcy oskarżonego podnieśli wady prawne samego procesu. Z akt sprawy wynikało, że prowadzi ją dwóch sędziów sprawozdawców, w rzeczywistości był jeden. W rezultacie odroczono rozpoznanie przed rozpatrzeniem kolejnych wątpliwości. Wynikały one z faktu, że wśród oskarżycieli byli zastępcy rzecznika sądów powszechnych, którzy pojawili się w doniesieniach o akcji oczerniania sędziów.

W tym kontekście trzeba wspomnieć o liście Rzecznika Praw Obywatelskich do szefów KRRiT oraz TVP, w którym pyta o działania podjęte wobec publikowania niezweryfikowanych informacji, kompromitujących sędziów przeciwnych dobrozmiennej reformie sądownictwa. Podaje tam konkretne publikacje i nazwiska oczernianych osób.

Jest i drugi przekaz z sal sądowych. Grzegorz Schetyna nie musi przepraszać za stwierdzenie, że „Wszystkie tropy, wszystkie ślady prowadzą do zaangażowania PiS w okradanie PCK i finansowanie kampanii wyborczych PiS z pieniędzy PCK. W wielu tych enuncjacjach pojawia się nazwisko minister Anny Zalewskiej, która jest posłem z Wałbrzycha i jak widzieliśmy na wielu zdjęciach, bliskim współpracownikiem aresztowanego działacza PiS”.  

W tym kontekście fatalnie też wypada obrona reformy sądownictwa, podejmowana przez naszych europosłów dobrej zmiany na forum Parlamentu Europejskiego. Poza zaprezentowaniem tam klasycznej dla siebie argumentacji typu “a u was Murzynów biją”, uderzono we Fransa Timmermansa argumentami ad personam. W sumie obraz Polski po reformie oraz sposobu rozumowania wdrażających ją polityków nie pozostawił tam wątpliwości co do ich kompetencji.

Podobnie zresztą jak przegrywane batalie sądowe. Taka gmina.


Wykop Skomentuj77
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo