159 obserwujących
4443 notki
4588k odsłon
423 odsłony

Zdrowość

Wykop Skomentuj60

Nie licząc paru innych obszarów zarządzania państwem “ignorancja i błąd” [Wiktor Hugo] leżą u podłoża naszej ochrony zdrowia i ochrony środowiska.

Jak podają media szpitale się zadłużają w ekspresowym tempie, maleje liczba łóżek szpitalnych i, jak też skądinąd wiadomo, brakuje leków. W dodatku są one nielegalnie eksportowane. Jak zaś często w przeregulowanych systemach, przynoszą zysk nie ich wytwórcom, a cwaniakom, żerującym na absurdalnych regulacjach.

Powietrze natomiast mamy takie, że kilkadziesiąt tysięcy ludzi rocznie umiera przedwcześnie. Marmurowe zaś i wapienne rzeźby oraz elewacje w zabytkowych częściach miast są w przyspieszonym tempie niszczone przez kwaśne deszcze. Z tych samych powodów rolnicy tracą pokaźną część plonów.

Z szumnie zaś zapowiadanego programu antysmogowego zrealizowano niewiele. O elektrycznych samochodach nie ma co mówić. O wycinaniu drzew, nawet zabytkowych, też szkoda wspominać. Ale dla zachowania kopalń władza dalej rozwija węglową infrastrukturę w energetyce i importuje miliony ton węgla z Rosji, która się tyłem odwraca od naszych produktów rolnych.

Naukę zaś ma kształtować polityka historyczna. Badania przeszłości będziemy więc prowadzili w tych obszarach, gdzie nasi przodkowie byli szlachetni. Tam gdzie się tacy nie okazywali, nie. Bo to sprzeczne z naszą racją stanu. A że wyjdzie z tego obraz, przedstawiający Polaków jako konfabulantów, furda. Dawniej tak byli postrzegani Moskale. Wedle naszych prześmiewców utrzymywali nawet, że to — uczciwszy uszy — Gołodupcow wymyślił gacie.

Dobrze, że jeszcze nie zdążono tych zamysłów wprowadzić w życie albo już znowu kwitną wydawnictwa bezdebitowe, bo wzorem zagranicy młodzież w całej Polsce stanęła do protestów pod hasłem “narodzie daj odetchnąć przyrodzie”.

Rzeczywistość jest taka, jaką się postrzega. Jak się ma ostrość spojrzenia ignoranta, to się popełnia błędy, ale się ich nie widzi. I w tym jest dramat wszelkich ideologii. Coś tu może jest jednak sprzeczne z rzeczywistą racją stanu?


Wykop Skomentuj60
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości