157 obserwujących
4297 notek
4440k odsłon
787 odsłon

Metody

Wykop Skomentuj74

— W resorcie ścigali mafię, po godzinach – jak twierdzi prokuratura – sami mieli wystawiać puste faktury — pisze Izabela Kacprzak w Rzeczpospolitej.pl. Aresztowano bowiem byłego współpracownika obecnego szefa NIK-u zarzucając mu, że kierował grupą przestępczą, która wyłudziła 5 mln złotych dzięki fikcyjnemu obrotowi sztuczną biżuterią i tarcicą. O sprawie nie powiadomiono komisji śledczej ds VAT. Może też dlatego, że jej barokowy tytuł utrudniał komunikację?

Na ratunek idzie portal w Polityce.pl, cytując oświadczenie Ministerstwa Finansów. Oto przestępstwo odkryło Biuro Inspekcji Wewnętrznej, powołane w Krajowej Administracji Skarbowej. Nie tylko nie było takiego w czasie rządów poprzedników dobrej zmiany, ale KAS zatrudnia ponad 60 tysięcy pracowników i “Jednostkowe przypadki zachowań niezgodnych z prawem zdarzają się w każdej organizacji”.

Rzecz skwitował Roman Giertych w liście do Mateusza Morawieckiego. Czytamy tam, że “To genialny patent! Aby naprawić jakiś problem Państwa należy wyaresztować pisowców, którzy mają się zajmować jego rozwiązaniem. Bardzo mi się ten plan podoba i czekam na rozwiązania w innych dziedzinach życia państwowego”.

Czyli wedle oficjalnej propagandy nic się nie stało, a za Tuska było gorzej, bo nie było specjalistów od kontrolowania. Wedle zaś mecenasa Giertycha — jego pomysł nie znalazł raczej krytyki — odkryto niezawodny sposób na naprawę państwa.

A tu rzeczywiście potrzeba niekonwencjonalnych rozwiązań. Przecież przestępcy w jednym delikcie mieszają tak odległe od siebie towary, jak błyskotki i tarcicę. Dlatego też wydaje się, że z jednej strony nic się nie stało, tych, co uważają, że im się po prostu należy, jest jednak mało w porównaniu z liczbą Polaków. Z drugiej zaś strony rzeczywiście jawią się nowe możliwości rozwiązania starych problemów. Chociaż nie trzeba się posuwać do aresztowań, wystarczy przecież odpowiednio zagłosować.

No i wbrew wielu wątpliwościom okazuje się, że dobra zmiana jest jednak pożyteczna. Czyli byczo jest.


Wykop Skomentuj74
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka