Myśli z pierwszego tłoczenia
Muzeum Tortur Intelektualnych -- Ekspozytura na S24
56 obserwujących
1022 notki
843k odsłony
601 odsłon

Wyborów prezydenckich nie będzie!

Wykop Skomentuj16

Prawie wszyscy, którzy chcieli (mieli) wystartować w wyborach na urząd Prezydenta RP ujawnili się lub zostali ujawnieni. Na tej podstawie, z mojego punktu widzenia mogę śmiało ogłosić, że przyszłorocznych wyborów prezydenckich nie będzie!

Dlaczego tak uważam?

To proste, żeby mówić o wyborach to musimy mieć wybór. Ja takiego wyboru - patrząc na kandydujące osoby - miał nie będę.

Popatrzmy:

1. Andrzej Duda

Wiadomo kto, skąd, jak i po co.

2. Andrzej Jaśkowiak lub Małgorzata Kidawa-Błońska

Pewnie kandydować będzie pani Kidawa. Nie dziwi mnie euforyczne poparcie polityczek PO dla tej kandydatury (patrz np. pani Mucha). Powód  takiej estymy jest oczywisty: tylko pani Kidawa mogłaby zabrać do Kancelarii Prezydenta RP popierające ją polityczki. Z punktu widzenia całej PO ta kandydatura jest optymalna z jednego powodu: to taka osoba, która będzie miała poglądy (jako prezydent) takie same, jak ostatnia osoba wychodząca z jej gabinetu. I o to chodzi.

3. Szymon Hołownia

Nie cierpię świeckich, którzy wygłaszają homilie. Poza tym, Pałac Prezydencki to nie miejsce na rozrywkę typu "Nie mam wiedzy, umiejętności i talentu ale bardzo chcę".

4. Władysław Kosiniak-Kamysz

Jeżeli facet cały czas jeszcze liczy na poparcie PO (ha, ha!) i pozostałych totalnych to znaczy, że nie ma wyobraźni i ledwie śni na jawie.

5. Lewica przebąkuje o pani Dziemianowicz-Bąk

Nie wiecie kto to jest? No to znacie rangę tej kandydatury...

6. Krzysztof Bosak?

Patrz pozycja numer 3 - drugie zdanie.


Nie wiem, kto jeszcze ujawni swoje ambicje. Nawet nie chcę przypuszczać. Ale na podstawie powyższego zestawienia stwierdzam, że wyboru nie będę miał. A skoro nie ma wyboru to i wyborów - jak dla mnie - nie będzie. Tym bardziej, że gorsze jest wrogiem dobrego.


Wykop Skomentuj16
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka