27 obserwujących
455 notek
529k odsłon
2065 odsłon

Unia - nie dla Polski!

Wykop Skomentuj31

Osobiście, tytułowa konstatacja wcale mnie nie martwi. Zdaję sobie jednak sprawę, że jest wielu ,dla których Unia Europejska, odmieniana przez wszystkie przypadki i promowana jak drogi ekspres do kawy za friko, jawi się jako, nieprzymierzając, świętość jakaś, królowa opatrzności i władczyni dobrobytu. Co gorsza owi afirmaci matuszki Unii, zatykają pięściami uszy gdy Unię się kontestuje, zaś wyją z wściekłości i kąsają, kiedy rozważa się jej opuszczenie.

Jeśli padają logiczne argumenty za pozostaniem w Unii Europejskiej, a są one trudnodostrzegalne wsród przelewających się jedna za drugą tsunami przymiotników negatywnych zwalających się na oponenta, to słyszymy argumenty w rodzaju, takich że Unia nam tak dużo dała, że jest gwarantem naszego bezpieczeństea, oraz, że bycie w Unii, to bycie w cywilizacji zachodu. Przyznać trzeba, że argumenty te podane od tak z patelni bez żadnych dodatków przelatują przez jaźń polaków w większości nie napotykając na jakąkolwiek barierę zastanowienia. Dodatkowo Polacy są przekonani, że dzięki Unii mogą sobie bezproblemowo podróżować, zaś niebiesko-gwiaździste tarcze stojące przy wielu obiektach i budowlach, dla wielu naszych rodaków to dowód, że Unia nam te obiekty wybudował

Prawda jest jest zgoła inna. Unia Europejska nie sfinansowała w całości niczego co widnieje na tych gustownych niebieskich tabliczkach, jedynie się dołożyła. Wiele samorządów chcących skorzystać z unijnych dotacji zapożyczała się karczemnie, zdobywając w ten sposób wkład na swoją część finansowania, zapożyczała się właśnie w unijnych bankach wpadając z tego powodu w poważne kłopoty finansowe. 

Co do bezproblemowego podróżowania po Europie to nie zasługa Unii tylko zawartego w 1985 a sfinnalizowanego w roku 1989 treaktatu z Schengen, do którego później przystąpiła Polska. Do traktatu należą także państwa nie należące do Unii Europejskiej takie jak Szwajcaria, Norwegia, Islandia, a teraz również Wielka Brytania. Sądzę, że dobrze by było aby te proste i jasne informacje przebiły się do wszystkich naszych rodaków wierzących święcie, że wszystko to zasługa Brukseli.

Jednym z podawanych argumentów odnośnie pozostania w Unii, który podaje się po tym jak sceptyków owego mariażu obsabaczy się i odsądzi od czci i wiary jest argument bezpieczeństwa. Ponoć będąc w strukturach europejskich jestemy bezpieczni przed rosyjskim imperializm i gospodarczymi wpływami Moskwy. Argument mocny ale prawdziwy jak tombak udający złoto. O bezpieczeństwie militarnym nie decyduje Unia Europejska tylko Sojusz Północno Atlantycki - NATO, którego to jesteśmy wieloletnim, gorliwym członkiem przeznaczającym 2% PKB na własną armię. Jeśli chodzi o bezpieczeń stwo gospodarcze najlepiej widać to na przykładzie nord stream 2, gdzie w bezpiecznej ponoć Unii, nad naszymi głowami Niemcy i Rosja robią gazowe interesy uzależniające Polskę i całą Europę Środkową od gazowego "widzimisię" Merkel i Putina. 

Polska chcąc otrzymać z Unii Europejskiej jednego euro musi do kasy unijnej wpłacić  około dwadzieścia pięć centów, czyli dając jedną czwartą otrzymujemy trzy czwarte. Nie jest więc tak, jak lubią opowiadać lubownicy Unii, że ta nam tylko daje, albo, że płacona przez nas składka to jakieś frobne. Pieniądze jakie z Polski wpływają do Brukseli to poważne sumy i warto aby także o tym fakcie wiedzieli polscy obywatele.

W 1989 roku otworzyliśmy granice dla zachodniego kapitału. Do Polski, niczym stada Hunów wtargnęły zachodnie koncerny wietrząc łatwy łup. Oficjalnie, mówiło się o kapitalizacji Polski, o wejściu do rajskiego niemal zachodniego świata. Mieliśmy wstąpić do wielkiej, zachodniej rodziny, gotowej ponoć zadbać o swoich uboższych krewnych. W rzeczywistości czekał nas ogólnokrajowy rabunek dokonujacy się rękoma wielkich, zachodnich korporacji. Polska przygotowana została do niego przez balcerowiczowską jaczajkę, której udało się zrobić z kraju jedną, wielką masę upadłościową.

Wierchuszka komunistyczno-styropianowa z nieocenionym w niszczeniu polskiej gospodarki Januszem Lrwandowsk i twórcą owego systemu upadłościowego - Leszkiem Balcerowicz zostali solidnie zaopatrzeni przez unijnych polityków,  a w zamian, tak aby jak dawni, murzyńscy nadzorcy stwarzali odpowiednie warunki do rabunku polskiej gospodarki przez zachód. Po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej w ramach zamiany Polski w strefę para kolonialnego wyzysku, z której państwa zachodnie mogły by nadal czerpać nieograniczone profity zadysponowano dla nas ściśle kontrolowane przez Unię śrotki materialne przeznaczone głównie na rozbudowę infrastrukury umożliwiającej lepsze łupienie polskiej gospodarki. Oficjalny przekaz był taki, że środki te miały wyrównywać szanse rozwojowe byłych państw komunistycznych. Jak było na prawdę wie kaźdy kto miał szansę żyć w tamtych czasach. Zniszczona i wyprzedana gospodarka nie miało szans z zachodnimi korporacjami, zaś owe środki unijne w swojej przeważającej częsci były zaprograme w taki sposób jaki opisywałem powyżej.

Wykop Skomentuj31
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka