Blog
Teksty kanoniczne
Starosta Melsztyński
Starosta Melsztyński Renegat. Z bocznej linii.
84 obserwujących 1168 notek 1236180 odsłon
Starosta Melsztyński, 9 stycznia 2018 r.

Morawiecki usuwa Macierewicza

844 16 1 A A A

Powiedzmy, że Trzech Króli - największych szkodników: mitoman, patałach i szyszkodnik - opuści rząd. Ale co to zmieni w polityce i w domenach przez nich dotąd zarządzanych? Kto wycofa zmiany w armii, złoży do grobu projekt OT, pozamiata Misiewiczów i odwróci decyzje personalne?

Tego się nie da zrobić, duch Macierewicza i jego "autorskich koncepcji" będzie czuwał i strzegł nienaruszalności zapadłych obłędnych decyzji - personalnych, materiałowych, strategicznych, chociażby dlatego, że powrót do normalności może okazać się kosztowny lub niemożliwy.

Żaden nowy minister SZ nie jest w stanie przywrócić Polsce utraconego prestiżu, upadek będzie trwał, bo decyzje podjęte uprzednio w strefie praworządności – począwszy od zdemolowania Trybunału Konstytucyjnego i odebrania mu godności instytucyjnej przez wyznaczanie dublerów w rodzaju szemranego Muszyńskiego i żony dawnego TW na czele, są nieodwracalne i niepodważalne, stanowią fundament obecnej doktryny politycznej, ile by nie kosztowały. Jedyne co się zmieni, to że garnitury będą lepiej leżały na nowym ministrze (?).

Gdyby nawet ministrem został sam @MZmihorski (MichałŻmihorski, ekolog z Uniwersytetu rolniczego w Uppsala i jeden z najlepiej przygotowanych merytorycznie krytyków działań Jana Szyszki) nie jest w stanie przywrócić Puszczy Białowieskiej do stanu quo ante, bo rany zadane w jeden rok będą się bliźnić przez stulecia - o ile kiedykolwiek. Począwszy od głębokich kolein wyjeżdżonych po puszczańskich bezdrożach przez ciężkie maszyny po narastanie etapami nowego lasu

Ja Polskę obserwuję z perspektywy zewnętrznej, widzę jak szybko zmieniło się jej postrzeganie w kraju Polsce przyjaznym. Dwa lata obecnych rządów będą skutkować ostrożnością w przyszłych kontaktach i oceną Polski, jako kraju niewiarygodnego i niestabilnego, przez dziesięciolecia.

Rekonstrukcje niewiele zmienią, szkody są na pokolenia.

A co do nowego gabinetu - jeśli nowostary minister Mariusz Błaszczak będzie miał równie szczęśliwą rękę do decyzji personalnych jak dotychczas, to szefowie Sił Zbrojnych będą się zmieniać co 3 miesiące, a generałów w kalesonach (lub bez) żandarmi będą zbierać z trawników przed Biedronką na pęczki.


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Patriotyzm jest ostatnim schronieniem szubrawców. Samuel Johnson

page counter

 

 

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • To są jakieś dyrdymały i popierdółki.
  • @prowincjałka  Moja delikatna prośba skierowana do twojego kolegi odnosi sie również do ciebie.
  • @adamkonrad  Pętaku, który mnie obrażasz na moim blogu - spierdalaj, łajzo.

Tematy w dziale Polityka