87 obserwujących
1245 notek
1318k odsłon
1411 odsłon

Ikea vs homofobia. Komentarze szwedzkiej prasy

Wykop Skomentuj37

Informacja we wszystkich szwedzkich dziennikach oraz w publicznej telewizji: Polska grozi Ikei bojkotem. Powodem zwolnienie pracownika zamieszczającego w firmowym intranecie wpisy wrogie LGBT.

W odróżnieniu od raportowania polskich mediów, które za OrdoIuris pisały, że rzekomą przyczyną zwolnienia pracownika miał być jego katolicyzm, w szwedzkich massmediach podaje się, że przyczyną były homofobiczne wpisy w firmowym intranecie Ikei.

Dwaj politycy wymienieni w kontekście to Zbigniew Ziobro obiecujący "gruntowne śledztwo" i Patry Jaki grożący bojkotem. Zwłaszcza ten ostatni potrafi poruszyć zagraniczną prasę a za nią opinię publiczną jak nikt inny w Polsce (może poza samym Jarosławem Kaczyńskim).

Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości wzywa do bojkotu firmy, jeśli śledztwo wykaże dyskryminację katolików przez Ikeę. Ikea potwierdza fakt (zwolnienia pracownika) i podaje w komunikacie dla prasy, że firma nie akceptuje obraźliwego zachowania w imię jakiejkolwiek religii i że wielu współpracowników było oburzonych wpisami mężczyzny.

(Patryk Jaki, biträdande justitieminister, uppmanar till bojkott av företaget om utredningen visar att Ikea diskriminerar katoliker. Ikea bekräftar det inträffade och skriver i ett pressmeddelande att bolaget inte accepterar kränkande beteende i någon trosuppfattnings namn och att flera medarbetare ska ha blivit upprörda av mannens meddelanden)

Wydaje się, że Szwecję można już skreślić z coraz krótszej listy krajów przyjaźnie nastawionych do Polski.

Pierwszy z raportem był dziennik Dagens Nyheter, który podał wiadomość 29 czerwca, pozostałe media zamieściły informację w swoich wczorajszych i dzisiejszych wydaniach internetowych.

Wykop Skomentuj37
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo