Blog
wróg ludu
Tomasz Sakiewicz
Tomasz Sakiewicz redaktor naczelny Gazety Polskiej i Gazety Polskiej Codziennie
288 obserwujących 686 notek 1564111 odsłon
Tomasz Sakiewicz, 20 czerwca 2018 r.

Polska twierdza

578 13 0 A A APremier Mateusz Morawiecki, mówiąc na Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej” o obozie patriotycznym, nazwał go „polską twierdzą”. Beata Szydło, dziękując za pomoc klubów w czasie wyborów prezydenckich i parlamentarnych, przypomniała słowa premiera Viktora Orbána, że kluczem do kolejnych zwycięstw jest dbanie o twardy elektorat. Wdzięczność za pomoc klubów wielokrotnie podkreślał Jarosław Kaczyński. Antoni Macierewicz szczyci się tym, że był na każdym zjeździe klubów „Gazety Polskiej”.
Hasło „polska twierdza” powinno stać się stałym elementem okrzyków na demonstracjach. Pasuje do naszej mentalności. Nikogo nie atakujemy, ale kiedy trzeba, potrafimy swojego bronić. Tu przechowa się siła naszego narodu.
Z dumą patrzyłem na setki przedstawicieli klubów „GP” prezentujących swoje banery i dokonania. Obrona pomnika we Francji, obrona monumentu w Jersey City, gdzie najpierw zmobilizowano opinię publiczną, a potem zawarto korzystne kompromisy, które pozwoliły pomnikom przetrwać, a nawet znaleźć się w lepszych miejscach. Wielki koncert w Carnegie Hall, największej sali koncertowej Nowego Jorku, z okazji 100-lecia polskiej niepodległości. Wielkie wyjazdy na Węgry. Zaangażowanie w drużyny strzeleckie i Ruch Kontroli Wyborów. Tysiące marszy smoleńskich, koncertów, debat i spotkań. Nie ma chyba ważnego wydarzenia związanego z Polską, w którym nie uczestniczyłyby kluby „GP”. Stworzyliśmy razem coś unikalnego nie tylko na skalę Polski, lecz także świata. Takiej siły mogą nam tylko pozazdrościć. I wielu to uczucie trawi.
KOD był niemal jawnie tworzony na wzór klubów „GP”. Nie wyszło, bo nie było idei. Nie da się zbudować twierdzy na piasku. Komitety „obrońców” demokracji spinały interesy grupowe i różnych mafii dotkniętych przywracaniem normalności w Polsce. Najlepszy przykład to obrona przez KOD krakowskiego sądu. W wywiadzie dla „Gazety Polskiej” premier Mateusz Morawiecki – absolutnie słusznie – nazwał układ w tym sądzie grupą przestępczą. Protesty, opozycji, w tym KOD-u, w tej sprawie były absurdalne. Wiemy o dziesiątkach milionów złotych ukradzionych przez pracowników sądów, w tym sędziów. Ale to stało się przedmiotem obrony opozycyjnego ruchu społecznego. Na tym niczego nie zbudują.
Ruch klubów „Gazety Polskiej” działa, bo łączy go miłość do Ojczyzny, chęć dbania o prawdę i wolność słowa, ale także prawdziwe obywatelskie zaangażowanie.
To jest ta polska twierdza i to są ci super twardziele.Tekst pochodzi z najnowszego tygodnika "Gazeta Polska" nr 25/2018 data 20.06.2018

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

autor Bajek dla Marysi i Alicji, współautor książek Układ i Flaki z nietoperza oraz Partyzant wolnego słowa. www.gazetapolska.pl www.niezalezna.pl ur.31.12.1967. w latach osiemdziesiątych działał w ruchu Oazowym i Muminkowym opiekujacym się dziećmi z upośledzeniem umysłowym. Uczestnik organizacji opozycyjnych, w tym kosnpiracyjnych struktur w liceach na warszawskim Żoliborzu, Ruchu Katolickiej Młodzieży Niepodległościowej, NZS wydział psychologii. Współpracownik ukazujacych się w drugim obiegu "Słowa Niepodległego" i "Wiadomości Codziennych". W 1989 r. wspólzałozyciel ZChN. Wycofał się z polityki w 1991 i zajął dziennikarstwem. 1991-1992 dziennikarz "Nowego Świata", 1992 założyciel "Gazety Polskiej", następnie wieloletni szef działu ekonomicznego, a potem krajowego. Od 2005 r. redaktor naczelny. Prowadził wiele audycji w Polskim Radiu i TVP, w tym "Pod prasą, "Rozmowy Jedynki", "Trójka po trzeciej". Od 2011 red. nacz. Gazety Polskiej Codziennie, współzałożyciel Telewizji Republika.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @MIKKER Wypisuje Pan kompletne bzdury. Żaden Solorz niczego nam w programie nie zarzuca. A...
  • @PYZOL Nie wiem do Kogo Pani zwracała się z pytaniem o problemy techniczne. Generalnie staramy...
  • @Ufka Niestety nie było nawet cienia szansy. Próby załatwienia spotkania przez osoby zaufane...

Tematy w dziale Polityka