- Tonik
pływam tylko pod prąd
11 obserwujących
363 notki
265k odsłon
212 odsłon

Szpital Pomnik Centrum Zdrowia Matki Polki. Z płócienną maską na koronawirusa.

Tonick
Tonick
Wykop Skomentuj20

Pielęgniarkom i położnym z szpitala rozdano płócienne prześwitujące maseczki , po jednej sztuce, aby używały ich do pracy. Maseczki mają być prane po dyżurze i używane w czasie kolejnych. Rodzi się takie pytanie. Kto - dlaczego to osoba o braku wiedzy medycznej - zdecydował aby w szmatce nadającej się najwyżej na ściereczkę do butów, ludzie opiekujący się kobietami rodzącymi dzieci, narażając w ten sposób i siebie i je oraz ich dzieci na zarażenie, którego pełnych skutków dziś nie daje się przewidzieć. Dzieje się to w tym samym czasie gdy rząd wydaje podobno miliardy na wspieranie firm które ucierpiały przez koronawirus. Nawet takie kosmiczne pieniądze które podobno wydaje rząd, zbiórki i darowizny osób prywatnych nie starczają by kupić po kilkanaście atestowanych maseczek na miesiąc , które do niedawna kosztowały po 50 zł za 100 szt? Szpital nie zalicza jakiegoś spektakularnego krachu. Co więcej na stronie szpitala jego dyrektor wypowiada się tak


" Dziękujemy za wsparcie w walce z pandemią

Prof. Maciej Banach, dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki dziękuje za wsparcie w walce z pandemią koronawirusa.

– Dziękujemy firmom i osobom prywatnym, które odpowiedziały na nasz apel i przekazały do Instytutu środki ochrony – mówi. – Ogromne podziękowania za codzienną ciężką pracę pracownikom Instytutu oraz całej służby zdrowia. – Dziękujemy także Ministerstwu Zdrowia, Ministerstwu Aktywów Państwowych, oraz Polskiemu Funduszowi Rozwoju za szybką reakcję na naszą prośbę o dofinansowanie, abyśmy mogli pilnie zakupić sprzęt potrzebny do codziennej pracy. Najważniejsze! Dbajcie o siebie i zostańcie w domu dla naszego wspólnego dobra!  "


W odróżnieniu od wielu osób które by przy talkiej okazji kogoś oskarżały , napiszę wprost. Nie wiem kto jesttemu winny. Ale jedno jest pewne. Ktoś jest.

Więc może wypadało by powiedzieć kto odpowiada za ten bajzel który najwyraźniej bez wiedzy pana dyrektora zrobił ktoś całkowicie nieodpowiedzialny. Pozostaje mieć nadzieję że ta sprawa nie dość że zostanie załatwiona tak aby już nigdy na przyszłość nie doszło do podobnej kompromitacji szpitala, do którego z całej Polski zwożone są najcięższe przypadki zagrożonych ciąż i przychodzące na świat dzieci z najróżniejszymi powikłaniami.  A także jasno zostanie przedstawiony powód tej kompromitacji, a także osoby które do niej doprowadziły. Nie chcę tym postem absorbować samego pana ministra. Ale zapewne jest jakaś droga służbowa i sposoby wyjaśniania takich zaniedbań. Więc warto z niej skorzystać. Dokąd jeszcze można.

Na dziś bowiem jest tak.

Święto Święto i po święcie.

 


Wykop Skomentuj20
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo