24 obserwujących
358 notek
151k odsłon
675 odsłon

Sprawa Banasia - krótkie podsumowanie

Wykop Skomentuj19

Czas na krótkie podsumowanie sprawy banasiowej (równie dobrze można by ją nazwać BANAŚGATE,  bo może potencjalnie dotykać związków mafii vatowskiej z ministerstwem finansów i z ABW (Dziedzic, Pogonowski), na co wskazują zgodnie Mentzen jak i Niemczyk.

Nerwowość jakaś opanowała nawet trzeźwych propisowych komentatorów i publicystów. Wszyscy czytają NIEUWAŻNIE I WYBIÓRCZO doniesienia o sprawach wokółbanasiowych, a materiału jest w internecie na oficjalnych portalach całkiem sporo. Ale nikt tego nie zbiera i nie robi systemowej analizy dostępnych danych. Tak jakby nawet totalnej opozycji zależało na kopaniu tylko po kostkach, nie wyżej - czyli wg ustalonego przy OS dogmatu. To nie dziwi, wszak zdają się tu być zamieszane służby (ABW), a służby bywają częściowo ponadpartyjne, czy też raczej PODpartyjne. 

Nad wszystkim dominuje łatwa do wydedukowania wszechobecna zasada konstrukcji PAŃSTWA OPARTEGO NA ZAHAKOWANIU KAŻDEGO PRZEZ KAŻDEGO - dlatego też żadne afery nie są i NIE BĘDĄ rozliczane po żadnej ze stron. Haki - jak opisałem to 8 lat temu - używane są tylko do przyspieszania ROTACJI WŁADZY w obrębie wciąż tych samych koterii. Ujawnianiem nieprawidłowości, wykroczeń i przestępstw nie kieruje dążenie do sprawiedliwości i zmiana obyczaju, lecz tylko i wyłącznie potrzeby walki partyjnej i sondażowe. Jest to państwo do cna zakłamane, bo zrodzone przez tchórzliwy i kłamliwy deal OS. Nic dziwnego, że wciąż powracają pomysły budowy pomników Mazowieckiemu i podobnym dealerom. Panuje wzajemny szantaż KARTELU KILKUNASTU KOTERII. Lud i bystrzejsi dziennikarze nazywają to walką buldogów pod dywanem  i uspokojeni GODZĄ SIĘ NA TRWANIE TEGO! A przecież to DO GŁĘBI PATOLOGICZNA STRUKTURA PAŃSTWA! Jeśli większośćosób decyzyjnych w państwie jest obustronnie zahakowana - to logicznie z tego wynika, że większość decyzyjna w państwie to... przestępcy i do tego mogący być szantażowani przez... innych przestępców. A to, że często są to drobne wykroczenia, "małe przestępstwa" - TO NICZEGO NIE ZMIENIA, BO GRANICA JEST PŁYNNA A WŁADZA I JUŻ OTWARTY DOSTĘP DO LEWYCH I ŁATWYCH DOCHODÓW, DOTACJI, PIENIĘDZY BUDŻETOWYCH ETC. - DEPRAWUJE. Wszyscy, co wzięli palec, za drugim rzutem biorą rękę.

Nic się nie zmieniło od 8 lat, gdy opisałem tę konstrukcję: https://www.salon24.pl/u/wawel/331588,panstwo-prawa-wziatki-haki-przezor-proposi-i-palestra. Zmieniła się tylko LINIA DIZAJNOWA KADZIDEŁ MROCZĄCYCH LUD. 

Wróćmy jednak do Banasia. Notka Administracji S24 przyniosła cenną informację, która w chaosie i rozgardiaszu oraz dysonansach poznawczych wiernych wojsk partyjnych ZAGUBIŁA SIĘ, CZYLI ŻE NAJPOWAŻNIEJSZY - jak się zdaje - KALIBER ZARZUTÓW PRZECIW BANASIOWI TO NIE SĄ NIEPRAWDZIWE OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE I ZATAJENIE MAJĄTKU lecz coś innego: 

"Szef NIK ma na swoim koncie dwa doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Jedno złożyło CBA, a dotyczyło nieprawdziwych oświadczeń majątkowych, zatajenia majątku oraz nieudokumentowanych źródeł dochodu .

Drugie zawiadomienie jest autorstwa generalnego inspektora informacji finansowej (GIIF). [...] 

Generalny inspektor informacji finansowej odkrył przelewy między braćmi K., prowadzącymi pokoje na godziny, a Marianem Banasiem. - Urzędnicy Ministerstwa Finansów

odkryli też niejasne przepływy sporych sum między Marianem Banasiem a braćmi K.

Nie są to opłaty za wynajem nieruchomości - donosiło RMF FM.

Doniesienie GIIF do prokuratury zawiera 1000 stron i 40 płyt CD z rachunkami bankowymi, które mogą poważnie zaszkodzić szefowi NIK." (https://www.salon24.pl/newsroom/1003563,skarbowka-i-cba-na-tropie-mariana-banasia-i-jego-syna-czarne-chmury-nad-szefem-nik) 

Oczywiście, niestety,  w celu DALSZEGO ZACHOWANIA WALORU PŁATNICZEGO ISTNIEJĄCYCH HAKÓW i zgodnie z zasadą PAŃSTWA HAKOWEGO - całość RAPORTU UTAJNIONO, więc prawdopodobnie nie dowiemy się więcej o wielkościach, datach przelewów, ani nie poznamy hipotez ZA CO TE SPORE SUMY BYŁY PŁATNOŚCIAMI, GDYŻ JAK DOWODZI SPÓR ZE WSPÓŁWŁAŚCICIELKĄ, HALINĄ H.-S. - PAN BANAŚ LICZY SIĘ Z KAŻDYM GROSZEM, A NAWET JAK TWIERDZI JEGO WSPÓLNICZKA W PROCEDERZE REPRYWATYZACJI DRUGIEJ KAMIENICY - ROLUJE NA KASIE..  

Relacja o sprawach banasiowych JEST SILNIE MODEROWANA. Warto zrobić krótką listę TEMATÓW ZAMILCZANYCH, PRZYKRYWANYCH, GDYŻ ZBYT GŁĘBOKO SIĘGAJĄCYCH W PATOLOGICZNĄ STRUKTURĘ PAŃSTWA I MOGĄCYCH JĄ OBNAŻYĆ PRZED OPINIĄ PUBLICZNĄ.

1. Możliwość związków ABW z mafią vatowską w ministerstwie finansów i skarbówce (także w świetle obecnych zarzutów wobec Banasia i syna ze strony urzędników skarbowych...)

2. Relacje wieloletniego kadrowego urzędnika ABW Krzysztofa B. z M.Banasiem. 

3. Ile lat miała NIEZNANA osoba od której Banaś i wspólniczka nabyli kamienicę drugą? Czy nie miała czasem 148 lat? Kto objawił Banasiowi że TA kamienica JEST DO WZIĘCIA? 

Wykop Skomentuj19
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale