31 obserwujących
638 notek
265k odsłon
893 odsłony

Fatum genetyczne Żydów i walczące z nim Dor Yeshorim

Wykop Skomentuj16


image

Lewica i lewici ;) oraz bolszlewici piorą nam mózgi, że biologia, natura i genetyka nic nie znaczą, że kultura jest wszystkim i zmienia według życzeń uwarunkowania biologiczne produkując na zawołanie kilkadziesiąt płci i jeden, niezróżnicowany, globalny naród BEZ WŁAŚCIWOŚCI. Mainstreamowe portale, a nawet prezydenci wciskają nam banialuki o tym, że wszystkie geny z wszystkimi są wymieszane jakby w pierwotnej prazupie. 

Geny jednak nic sobie z tej przeciw nim skierowanej propagandy nie robią. I warunkują, warunkują ile wlezie. Warunkują wszystkie nacje, każdą w inny sposób, ale niektóre z nacji zaś szczególnie.  Aż tak warunkują, że wiele stacji telewizyjnych w Polsce w swoich programach musi zbierać ogromne kwoty finansowe od telewidzów na przeprowadzanie unikalnych operacji dzieci chorujących na b.rzadkie choroby, operacji kosztujących horrendalne sumy. Zawsze po takim apelu w TV sprawdzam nazwę tej unikalnej choroby za miliony PLN - jakoś tak dziwnie się składa, że najczęściej są to choroby z listy chorób na które prawie wyłącznie zapadają Żydzi aszkenazyjscy... Ot, taki przypadek. ;)

Siła genów jest tak potężna, że muszą powstawać organizacje - takie jak Dor Yeshorim -  stawiające sobie za cel zmniejszenie i wyeliminowanie chorób genetycznych w określonych, bardzo na nie podatnych populacjach. Dor Yeshorim walczy z chorobami genetycznymi Żydów, zarówno aszkenazyjskich jak i sefardyjskich.

Rzućmy okiem na to, jakie kształty i formy ma przekleństwo genów wiszące nad Żydami aszkenazyjskimi i na to, jak próbują z tym fatum SPECYFICZNEGO DNA  walczyć za pomocą ludzkich środków, metod i instytucji.


Choroby genetyczne w populacji Żydów aszkenazyjskich


"Populację Żydów aszkenazyjskich charakteryzuje częstsze niż w innych grupach etnicznych występowanie pewnych chorób uwarunkowanych genetycznie. Część tych chorób jest dziedziczona autosomalnie recesywnie i ich występowanie w tej grupie etnicznej tłumaczone jest kulturową regułą endogamii.[...]

Choroby częstsze w populacji Żydów Aszkenazyjskich:

 • zespół Blooma,
 • dziedziczny rak piersi i jajnika,
 • choroba Canavan,
 • HNPCC,
 • wrodzony przerost nadnerczy,
 • choroba Crohna,
 • mukowiscydoza,
 • rodzinna dysautonomia (zespół Rileya-Daya),
 • niedokrwistość Fanconiego,
 • choroba Gauchera,
 • hemofilia C,
 • choroba Niemanna-Picka,
 • choroba Taya-Sachsa,
 • choroba von Gierkego,
 • mięsak Kaposiego."

[artykuł z Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroby_genetyczne_w_populacji_%C5%BByd%C3%B3w_aszkenazyjskich]


Dor Yeshorim


Dor Yeshorim (hebr.: "pokolenie prawych", Ps. 112:2; także Committee for Prevention of Genetic Diseases) – organizacja oferująca przesiewowe badania genetyczne członkom światowej diaspory żydowskiej. Jej celem jest zmniejszenie i wyeliminowanie chorób genetycznych częstych w populacji Żydów, takich jak np. choroba Taya-Sachsa.

Siedziba Dor Yeshorim znajduje się w Brooklynie w Nowym Jorku, ale biura organizacji mieszczą się w Izraelu i wielu krajach na całym świecie. Dor Yeshorim ogłasza możliwość badań w gazetach wydawanych przez lokalne społeczności żydowskie, w ortodoksyjnych szkołach żydowskich i na swojej stronie internetowej.

Zarówno u Żydów Aszkenazyjskich jak i u Żydów Sefardyjskich, stwierdza się zwiększoną częstość określonych chorób genetycznych. Wiele z nich, jak wspomniana choroba Taya-Sachsa, jest dziedziczonych w sposób autosomalny recesywny, co oznacza, że zdrowe osoby mogą być nosicielami zmutowanego genu choroby, a ich potomstwo ma 25% szansę zachorowania i 25% szansę nieodziedziczenia mutacji. Ortodoksyjni Żydzi nie uznają aborcji; mimo że halacha dopuszcza możliwość diagnostyki przedimplantacyjnej (PGD), jest to zbyt kosztowne i uciążliwe by mogło być stosowane rutynowo. Zaproponowano więc, że poradnictwo genetyczne umożliwiające uniknięcie małżeństw osób będących nosicielami doprowadzi do zmniejszenia zachorowalności na choroby w populacji Żydów i doprowadzi do zmniejszenia częstości zmutowanych alleli w społeczności.

[artykuł z Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dor_Yeshorim]

==========================================


Natura-kultura w wiecznym tańcu-walce?image

MOTTO 

"Ludzie argumentują moralnie, aby uzasadnić swoje zachowanie wobec siebie i innych, rywalizować o status i manipulować zachowaniem innych."

[Arnold Kling]


I

Koewolucja genetyczno-kulturowa (ang. Dual inheritance theory, DIT) – hipoteza sformułowana przez Charlesa J. Lumsdena i Edwarda O. Wilsona, zgodnie z którą ewolucja biologiczna i kulturowa wzajemnie na siebie oddziałują i napędzają się. Geny i kultura koewolują, "kultura odciska się na genach".


Przyjmuje się, że ewolucja kulturowa jest zależna od ewolucji biologicznej. Zależność ta określana jest także mianem smyczy. Oznacza to, że pozornie niezależnie od ewolucji biologicznej może postępować ewolucja kulturowa, jednakże ewolucja biologiczna trzyma kulturę na smyczy. 

Wykop Skomentuj16
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale