28 obserwujących
563 notki
221k odsłon
289 odsłon

Konfederacja nie powinna uczestniczyć dzisiaj w "uroczystej" hucpie ludzi bez honoru

Wykop Skomentuj12

- A protesty wyborcze? Izba Kontroli Nadzwyczajnej dokonała rzeczy, która wydawałaby się niemożliwa, czyli uporała się z blisko 6 tys. protestów w ciągu tygodnia.

- No tak, ale pytanie jak je potraktowała? Większość pozostawiła bez rozpoznania, nawet te ewidentne, dotyczące wpływu TVP na kampanię. To wydaje mi się najbardziej rażące.

- Dlaczego?

- Bo każdy dostrzegłby nadmierny i zbyt agresywny wpływ tak rządowej telewizji, jak samego rządu na tę kampanię. Dla mnie stanowisko SN jest tu zupełnie niezrozumiałe. Stwierdzenie pani przewodniczącej składu Izby Kontroli Nadzwyczajnej, że "wyborcy mają różne źródła, z których czerpią wiedzę”, bez nawet próby oceny tych źródeł, było wręcz niezrozumiałe.

- Nawet OBWE zauważyła wpływ TVP na kampanię. Mówiąc wprost - na wspomaganie przez telewizję państwową prezydenta i jej walkę z opozycją.

- Ależ oczywiście! Przecież my w tej kampanii mieliśmy w zasadzie symbiozę między rządem a telewizją rządową. To właśnie wskazała OBWE. I jak tu mówić o równych prawach kandydatów?

- Sąd Najwyższy pomija zarzuty [...] że w TVP dochodziło do jawnej agitacji na rzecz Andrzeja Dudy. Protest [...] Sąd Najwyższy pozostawił bez rozpoznania.

- Tu widzę pewna poważną trudność. Bo jak wymierzyć, na ilu wyborców ta agresywna kampania wywarła wpływ? Jak jako dowód przedstawić to sądowi? Tu mamy problem, co nie zmienia faktu, że nawet niewidomy by dostrzegł, że ta agresywna kampania miała wpływ na wybór tysięcy osób.

- Czy jest ktoś, kto mógłby powiedzieć "stop" tej chęci TVP do kreowania politycznej rzeczywistości w Polsce?

- Szczerze? Nie wiem. Mam nadzieję, że sami wyborcy. Tyle że oni muszą też dostrzec, jak bardzo ta kampania była nierówna. [...]

- PiS znalazł idealny mechanizm na organizację wyborów w taki sposób, by je zawsze wygrywać?

- Cała nadzieja w obywatelach. Nadzieja na to, że otworzą im się oczy. Bo tych wyborów nie można uznać ani za równe, ani za przeprowadzone zgodnie z konstytucją. To był plebiscyt, w którym zasady konstytucyjne schodzą na drugi plan. Mam nadzieję, że znajdzie się wielu, którzy taki sposób wyboru głowy państwa uznają za nie do zaakceptowania.

https://tvn24.pl/polska/wojciech-hermelinski-przyjaciel-kaczynskich-przeciwnik-pomyslow-pis-ra794237-2575153

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wybory-2020-wojciech-hermelinski-tych-wyborow-nie-mozna-uznac-za-rowne/t4pvl69


Wykop Skomentuj12
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale