Elon Musk: Przodownik obrony wolności słowa, czy wilk w owczej skórze?
Elon Musk: Champion of Free Speech or Wolf in Sheep’s Clothing?

Niedawno pojawiła się wiadomość, że Elon Musk (obecnie najbogatszy człowiek świata) przejął Twittera. Musk twierdzi, że jest „absolutystą wolności słowa”, a przejęcie firmy było motywowane pasją do otwartego dyskursu.
Musk nazwał Twittera„cyfrowym placem miejskim, na którym debatuje się o sprawach kluczowych dla przyszłości ludzkości”. Czuje, że wolność słowa jest „podstawą funkcjonującej demokracji” i dlatego po prostu nie mógł znieść widoku platformy technologicznej angażującej się w tak zuchwałą cenzurę.
Brzmi dobrze, prawda?
W końcu wielu z nas w ciągu ostatnich kilku lat wyrażało swoje obawy związane z orwellowskim wzrostem cenzury, a oto miliarder staje po naszej stronie (tym razem). W rzeczywistości, zaledwie kilka dni po przyjęciu oferty Muska przez zarząd Twittera, zbanowane wcześniej konta zaczęły powracać na platformę.
Wydaje się to zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe… i może tak jest.
Kim jest Elon Musk?
Zanim wskoczymy na pokład ekspresu Musk, dobrze byłoby przypomnieć sobie, kim jest ten człowiek i co reprezentuje.
Patrick Wood z Technocracy.news napisał niedawno świetny artykuł na ten właśnie temat, w którym identyfikuje Muska jako posiadającego cztery różne tożsamości – „Transhumanista”, „Technokrata”, „Pionier kosmiczny” i „Ekscentryczny ojciec”.
1. Transhumanista
Nie popełnij błędu, Elon Musk jest totalnym transhumanistą. Jego firma „Neuralink” pracuje obecnie nad przyszłością interfejsów mózgowych. Musk twierdzi, że krótkoterminowym celem Neuralink jest pomoc osobom z problemami klinicznymi, a długoterminowym celem Neuralink jest spełnienie transhumanistycznego marzenia o symbiozie człowieka z AI.
Rzeczywiście, transhumaniści wychwalają „korzyści” interfejsów techno-życia, aby „ulepszyć” ludzkie życie. Taką wizję można wywieść od byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego USA, Zbigniewa Brzezińskiego, i jego książki Między dwoma wiekami z 1970 roku , w której przedstawia on swoją filozofię dotyczącą technokratycznej kontroli społeczeństwa.
Niektórzy twierdzą, że ludzkie zachowanie może być z góry określone i poddane celowej kontroli. Człowiek w coraz większym stopniu nabywa zdolności określania płci swoich dzieci, wpływania za pomocą farmaceutyków na zakres ich inteligencji oraz modyfikowania i kontrolowania ich osobowości. Mówiąc o przyszłości oddalonej o co najwyżej dziesięciolecia, eksperymentator kontroli inteligencji stwierdził: „Przewiduję czas, kiedy będziemy mieli środki, a zatem nieuchronnie pokusę manipulowania zachowaniem i intelektualnym funkcjonowaniem wszystkich ludzi poprzez środowisko i biochemię, manipulację mózgiem”.
Czy Musk rozwija technologię neural lace , bo chce wyleczyć autyzm, czy po prostu realizuje marzenie o transhumanizmie?
2. Technokrata
Dziadek Muska , Joshua Haldeman, DC był dyrektorem ds. badań w Technocracy, Inc w Kanadzie w latach 30. i 40. XX wieku. Sam Musk kontynuuje dzieło swojego dziadka, budując technokratyczną sieć kontroli za pomocą swojej sieci Starlink, technologii samochodów bez kierowcy i oczywiście pionierskiej pracy w dziedzinie sztucznej inteligencji.
W 2014 r. Musk wziął udział w DARPA Robotic Challenge i wielokrotnie mówił o tym, jak roboty przejmą stanowiska pracy, prowadząc do ustanowienia uniwersalnego dochodu podstawowego.
3. Kosmiczny pionier
Musk jest założycielem firmy rakietowej SpaceX, a jednym z jego ostatecznych celów jest skolonizowanie Marsa. W 2020 r. SpaceX podpisał kontrakt o wartości 102 mln USD z Departamentem Obrony USA na „zapewnienie tranzytu z punktu do punktu dla ładunków przez przestrzeń kosmiczną”.
Według niektórych badaczy program „Wielkiego Resetu” idzie w parze z próbą przeniesienia w kosmos wszystkich technologii wykorzystywanych do rozliczeń finansowych, a także kontroli społecznej. I wygląda na to, że globaliści wybrali do tego Muska.
SpaceX złożył wniosek o wystrzelenie około 40 000 satelitów na niską orbitę okołoziemską (z których 12 000 zostało już zatwierdzonych) w ramach planu zapewnienia dostępu do Internetu 5G na całym świecie. Jednak użyteczność takiej sieci wykracza daleko poza konsumenckie 5G. Możliwe zastosowania obejmują śledzenie, rozliczanie finansowe i „ obronę”.
Innymi słowy, Musk nie tylko współpracuje z armią amerykańską, ale jego satelity mogą stanowić podstawę dla kosmicznej, globalnej technokratycznej inwigilującej sieci kontrolnej.
4. Ekscentryczny miliarder
Opisanie Muska jako „ekscentrycznego” może być trochę niedopowiedzeniem. Musk jest w sumie ojcem ośmiorga dzieci, ostatnich dwoje ma ze swoją ostatnią dziewczyną „Grimes”, samozwańczą pogańską wiedźmą, która twierdzi, że jest w stanie podróżować astralnie do różnych wymiarów. Pierwsze dziecko płci męskiej Muska z Grimesem zostało pierwotnie nazwane „X Æ A-12”. Zostało to później zmienione na „X Æ A-Xii” (a następnie skrócone do „X”), jest to co najmniej dziwne imię.
Komentarze