230 obserwujących
956 notek
1852k odsłony
2528 odsłon

Zawartość Żyda w Polaku

Wykop Skomentuj194

Motto:
Jedną się ręką trzymał sztachety
A drugą wołał 'niestety!'

Polska żurawiejka ułańska z lat 20-tych XXw.


imagePT Rodakom z Kraju, w szczególności tym o (baczność!) Orientacji Narodowej (spocznij!), którzy jedną ręką odpierają zarzuty o "polski antysemityzm wyssany z mlekiem matki" używając argumentów, że nie można wszystkich mazać tym samym pędzlem, że odpowiedzialność grupowa, że to się nie godzi, a drugą ręką sami wymieniają Żydów, odmienianych przez wszystkie przypadki, jako źródło każdego zła,


usilnie polecam zastanowienie się nad tym, że całkowita czystość rasowa Polaków w sensie aryjskiego ideału jest  fikcją, ponieważ czystość taka jest znacznie mniej prawdopodobna, niż obecność cząstki Żyda w niemal każdym Polaku.


https://seczytam.blogspot.com/2019/01/zawartosc-zyda-w-polaku.html 

http://www.rogozinscy.pl/herby-szlachty-pochodzenia-zydowskiego/


Na temat asymilacji lub braku asymilacji Żydów, którzy przed II wojną światową stanowili od kilku do kilkunastu procent mieszkańców Rzeczypospolitej (w 1792 roku 10% (wg Tadeusza Korzona, 'Historia nowożytna', wyd. 1889), w II RP  7,8% (spis powszechny z 1921 r.) do 8,6% (spis powszechny z 1931 r.), a doliczyć należy także licznych "przechrztów", nie przyznających się do swego pochodzenia, a więc nie ujętych w spisach – można napisać całe tomy.


Jakkolwiek jestem historykiem z wykształcenia, to nigdy nie studiowałem ze szczególną pilnością stosunków polsko–żydowskich, zatem nie będę się tu wdawał w debatę historyczną nt. kto z kim, kiedy, ile razy i ile setek lat temu. Chciałbym jedynie napomknąć, że matematyka i genetyka są nieubłagane.

Jak pisze autor ciekawego blogu linkowanego powyżej:

"W pierwszym pokoleniu mamy dwoje przodków, w drugim czworo, w trzecim ośmioro itd. Oblicza się, że w ciągu stulecia przelecą cztery pokolenia. (ponieważ 25 lat to średni okres dzietności kobiet – przyp. SW). Czyli sto lat temu mieliśmy po szesnaścioro przodków. Dwieście lat temu było tych przodków 256, trzysta lat temu – 4096, pięćset lat temu – 1 048 576 przodków".


Niech każdy PT Rodak z Kraju sam sobie odpowie na pytanie, jak prawdopodobne jest, że w ciagu ostatnich 500 lat wśród ~1,050 mln jego przodków nie było ani jednego pełnego lub ułamkowego Żyda. 


Obecnie zresztą nauka umożliwia każdemu dyskretne uzyskanie  odpowiedzi na to pytanie. Amerykańska firma Ancestry (https://www.ancestry.com/) sporządzi każdemu, po przystępnej cenie (około 500 zł), jego profil genetyczny, który ze znaczną dokładnością określa pochodzenie etniczne i region geograficzny z którego się ród badanego wywodzi.


I co wtedy, jeśli po otrzymaniu wyników i wprowadzeniu hasła, na ekranie pokaże się na przykład "91% Europa Środkowo-Wschodnia - Polska, Czechy, Słowacja, 6% Litwa, 3% Żyda europejskiego"? 


Jeszcze Polak, czy już Żyd? Niewielu będzie Polaków. w których genotypie nie będzie po prawie 1000 latach interakcji polsko–żydowskiej ani krzty genów żydowskich...


 

Wykop Skomentuj194
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka