Stary Wiarus Stary Wiarus
476
BLOG

Schluss und fertig - kłamcie, kłamcie, zawsze coś zostanie

Stary Wiarus Stary Wiarus Imigranci Obserwuj temat Obserwuj notkę 5
Rzekomy szef biura prasowego rządu niemieckiego rzekomo poinformował WP o rzekomym spotkaniu Scholz-Tusk w sprawie incydentu granicznego z nielegalnym przewiezieniem migrantów z Niemiec do Polski przez niemiecką policję.

image


https://wiadomosci.wp.pl/awantura-o-spotkanie-tuska-mamy-komentarz-z-niemiec-7039895743531776a

Awantura o spotkanie Tuska. Mamy komentarz z Niemiec


Niemiecka strona potwierdza poniedziałkowe spotkanie Donald Tusk - Olaf Scholz, gdzie została poruszona kwestia incydentu na polsko-niemieckiej granicy - dowiaduje się Wirtualna Polska. We wtorek pojawiły się informacje, że wbrew zapowiedziom polskiego premiera, do takiego spotkania nie doszło. Informacje o tym, że do spotkania nie doszło przekazała we wtorek dziennikarka "Tygodnika Solidarność". Powoływała się przy tym na biuro prasowe rządu federalnego.


"Cytowana informacja wynika z nieporozumienia podczas rozmowy telefonicznej z sekretariatem biura prasowego BPA. Nie był to oficjalny przedstawiciel Biura Prasy i Informacji" - przekazał Wirtualnej Polsce Sebastian Feldmeier, szef Biura Prasowego i Informacyjnego Rządu Federalnego, powołując się przy tym na rzecznika rządu federalnego.


"Na marginesie nieformalnego szczytu 17 czerwca w Brukseli kanclerz Scholz i premier Tusk wymienili poglądy na temat incydentu na granicy polsko-niemieckiej" - dodał.

Spotkanie na marginesie nieoficjalnego unijnego szczytu nie zostało zrelacjonowane w oficjalnym komunikacie, ale - jak przyznają w rozmowie z WP osoby z otoczenia premiera - kanclerz Niemiec "powiedział, że zajmie się sprawą i ją wyjaśni".Redaktor Aleksandra Fedorska z "Tygodnika Solidarność" nie tylko  powoływała się na biuro prasowe rządu federalnego, ale w dodatku ma dowód, bo nagrała rozmowę.


Szef Biura Prasowego i Informacyjnego Rządu Federalnego BRD i rzecznik rządu federalnego BRD to jest jedna i ta sama osoba, sekretarz stanu Steffen Hebestreit.

https://www.bundesregierung.de/breg-en/federal-government/federal-press-office/steffen-hebestreit-1990392

"Steffen Hebestreit ist sowohl Sprecher der Bundesregierung als auch Chef des Presse- und Informationsamtes der Bundesregierung. "


W Presse- und Informationsamt der Bundesregierung (Biurze Prasowym i Informacyjnym Rządu Federalnego) nie pracuje nikt o imieniu i nazwisku Sebastian Feldmeier.

https://www.bundesregierung.de/breg-de/bundesregierung/bundespresseamtIncydent graniczny z przerzuceniem pięcioosobowej rodziny azylantów afgańskich z Niemiec do Polski
jest tym samym załatwiony, Schluss und fertig:


wezwania ambasadora Niemiec do MSZ RP nie ma i nie będzie;


kontroli granicznych po polskiej stronie, symetrycznych do niemieckich - brak;


śledztwa w sprawie nielegalnego przewiezienia migrantów z Niemiec do Polski – nie ma i nie będzie;


policja niemiecka będzie od tej pory używała do tego celu nieoznakowanych radiowozów.
  • image
emigrant (nie mylić z gastarbeiterem)       

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka