Blog
W Temacie Maci
Stary Wiarus
Stary Wiarus Nie posiadam konta Facebook
227 obserwujących 887 notek 1743109 odsłon
Stary Wiarus, 31 stycznia 2018 r.

Wścieklizna, bezczelność i mesjanizm

2082 79 0 A A A

 Czy polityków należy obowiązkowo szczepić przeciw wściekliźnie?


Wydarzenia paru ostatnich dni zdają się świadczyć na korzyść takiego pomysłu.

 

Jair Lapid, były izraelski minister finansów i lider opozycyjnej, centrowej partii Jest Przyszłość (Jesz Atid), potencjalny przyszły premier Izraela, pisze:

J
estem synem kogoś, kto przeżył Holokaust. Moja babka została zamordowana przez Niemców i Polaków. Nie potrzebuję od was nauki na temat Holokaustu (…).

 

Na co, nie byle jaki izraelski autorytet od Holokaustu, bo Efraim Zuroff, dyrektor ds. Europy Wschodniej w Centrum Szymona Wiesenthala, pisze z ewidentnym zakłopotaniem, używając delikatnych eufemizmów, że twierdzenia p. Lapida są „pod względem historycznym niedokładne na kilku poziomach”

 

No rzeczywiście, nie są dokładne na co najmniej kilku poziomach: po pierwsze nie babka, po drugie nie przez Polaków, a po trzecie nie zamordowana. Poza tym, wszystko się zgadza.

 

Ale kto się w Polsce z satysfakcją zabiera do tego, by skomentować, że wścieklizna to kara Boska dla bezczelnych Żydów, niech wytrze z uśmiechniętej mordy  tryumfalny grymas i przeczyta następujący fragment proponowanej nowelizacji ustawy o IPN:

 

Art. 55b. Niezależnie od przepisów obowiązujących w miejscu popełnienia czynu zabronionego niniejszą ustawę stosuje się do obywatela polskiego oraz cudzoziemca w razie popełnienia przestępstw, o których mowa w art. 55 i art. 55a.

 

Wyłącznie zaburzeniami neurologicznymi charakterystycznymi dla wścieklizny można wytłumaczyć przyjęcie przez polski parlament założenia, że moc sprawcza i jurysdykcja stanowionego w nim prawa rozciąga się na cały wszechświat. Pomysł, że polskiej penalizacji podlega czyn popełniony w dowolnym miejscu globu, niezależnie od obywatelstwa sprawcy oraz stanu prawa i przepisów w miejscu popełnienia czynu, mógł powstać tylo w umysłach chorych z buty mesjanistów, uważających że Polska zasiada po prawicy Boga Ojca (Duch Święty i Syn Boży mają nie rezonować, tylko ustąpić miejsca, Sejm wie lepiej).

 

Pans Zagłoba ofiarował królowi szwedzkiemu Niderlandy. Sejm RP mógłby z takim samym skutkiem prawnym uchwalić ustawę, nakładającą, na przykład, na mieszkańców wszystkich krajów Ameryki Południowej obowiązek, powiedzmy,  corocznego opłacania w najbliższej polskiej ambasadzie polskiego podatku od posiadania psa, bez względu na stan miejscowych przepisów oraz niezależnie od tego, czy tego psa rzeczywiście posiadają, czy też nie. Niedopełnienie tego obowiązku karane byłoby grzywną i/lub pozbawieniem wolności na dwa lata.

 

Można by także ustalić w Polsce ustawowo, że pobór do Wojska Polskiego rozszerza się na obywateli Finlandii, natomiast obywatele Portugalii zobowiązani są wpłacać polskiemu fiskusowi polski podatek dochodowy od dochodu uzyskanego w Portugalii, bez względu na jakiekolwiek podatki tam już opłacone, oraz niezależnie od tego czy ich noga kiedykolwiek w Polsce postała.

 

Polska jest suwerenna na swoim terytorium. Jej prawo działa w polskiej jurysdykcji terytorialnej i administracyjnej. Wyjątki rozszerzające jurysdykcję określają umowy międzynarodowe (jak np. w wypadku zasady uniwersalnej jurysdykcji ścigania ludobójstwa, zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości), a nie decyzja parlamentarna zwykłą większością głosów Sejmu RP.

 

Nie wierzycie? No to spróbujcie wystąpić o ekstradycję z Izraela do Polski izraelskiej dziennikarki, która 14 razy w jednej notce napisała na Twitterze ”polskie obozy śmierci”– czyn godny potępienia, ale w izraelskim prawie niekaralny. Albo wyciągnijcie z pociągu Moskwa-Berlin udającego się z Rosji do Niemiec Aleksandra Dugina, ideologa Eurazji, współtwórcę pojęcia “russkij mir” (nie o pokój mu chodzi, lecz o świat) i przyjaciela Władimira Putina, w celu postawienia go przed polskim sądem za publiczne negowanie zbrodni katyńskiej.

 

Co, politycy Rzeczypospolitej, nie uczynicie tego, bo uszy macie za chude? Tak myślałem. Po co było zatem wystawiać się na pośmiewisko?

Opublikowano: 31.01.2018 07:32. Ostatnia aktualizacja: 31.01.2018 07:37.
Autor: Stary Wiarus
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

image
BACKUP: http://staryw.blogspot.com
NIE POSIADAM
KONTA FACEBOOK
"Powojenne pojednanie historyczne Francji i Niemiec utorowało drogę do powstania Unii Europejskiej. Z kolei mądrość i wspaniałomyślność narodów rosyjskiego i niemieckiego oraz przezorność działaczy państwowych obu krajów pozwoliły uczynić zdecydowany krok w kierunku budowy Wielkiej Europy. Partnerstwo Rosji i Niemiec stało się przykładem wychodzenia sobie naprzeciw, patrzenia w przyszłość przy zachowaniu troskliwego stosunku do pamięci o przeszłości. I dzisiaj rosyjsko-niemiecka współpraca odgrywa wielce ważną, pozytywną rolę w polityce międzynarodowej i europejskiej." Władimir Władimirowicz Putin, 31.08.2009 Anglia kosztuje sprzedawcę jabłek na lokalnym rynku i fryzjerkę z obwoźnego salonu fryzjerskiego circa £50 na miesiąc, i w pakiecie dostaje się dwór, królową, broń atomową, coroczne „trooping the colour”, wyścigi w Ascot, BBC1, BBC2, BBC3, BBC4 plus kilka kanałów tematycznych i Borisa Johnsona (to tak z grubsza), w czasie gdy ich polskie odpowiedniki muszą wybecalować £250 (sic!) na likwidację armii, niemoc policji, opieszałość sądów, wszechobecną korupcję, kolesiostwo na uczelniach, słabość kapitałową polskich firm, powódź, Bronka z jego potomstwem, przyjaciół Putina i kuzynów Angeli, likwidację mediów publicznych, a na deser Palikota, twarz polskiego „liberalizmu”, szefa wiekopomnej komisji „Przyjazne Chamstwo”. Pięć razy więcej za wschodnią podróbkę państwa. Dużo. Rolex, 14.06.2010 POLONIA  BEZ  CENZURY   STARY  WIARUS  BACKUP               free counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Jerzy Korytko  Za EUR 2000 miesięcznie we Francji żyje się zdecydowanie cienko. Koszt...
  • @Jerzy Korytko  Pan będzie tak wyrokował, jak Hermann Goering ("Kto jest Żydem, o tym...
  • @rodakzusa  Wariograf nie jest pewny na 100%, w większości krajów, oraz w wielu stanach USA,...

Tematy w dziale Polityka