Blog
W Temacie Maci
Stary Wiarus
Stary Wiarus Nie posiadam konta Facebook
227 obserwujących 887 notek 1743115 odsłon
Stary Wiarus, 3 kwietnia 2018 r.

Prawo apelacji a prezydencka bezczelność

499 2 0 A A A

image


Prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę degradacyjną między innymi dlatego, że nie przewidywała trybu apelacji dla pozbawianych stopni wojskowych zbrodniarzy komunistycznych.

Fascynującym jest, że w innych przypadkach polskiego prawa, brak możliwości apelacji prezydentowi zupełnie nie przeszkadza.

29 kwietnia 1999 roku Polska podpisała Euriopejską Konwencję o Obywatelstwie z dnia 6 listopada 1997 roku (European Convention on Nationality, European Treaty Series CETS 166) 

https://rm.coe.int/168007f2c8

Trudno powiedzieć, po co Polska podpisała Konwencję CETS 166, ponieważ jej nie ratyfikowała.

https://www.coe.int/en/web/conventions/full-list/-/conventions/treaty/166/signatures?p_auth=bTUFmqgB

Ratyfikację konwencji CETS 166 uniemożliwia Polsce nie co innego, jak brak możliwości apelacji administracyjnej lub sądowej w procesie zrzekania się obywatelstwa polskiego z inicjatywy i na własny wniosek obywatela.

Braku możliwości apelacji w sprawach związanych z nadaniem lub zrzeczeniem się obywatelstwa Konwencja CETS 166  zakazuje, w związku z czym podpisując tą konwencję Polska na własne życzenie weszła w międzynarodowy impas prawny trwający już 19 lat.

https://rm.coe.int/16800ccde7


W tym wypadku wszakże, brak prawa apelacji panu prezydentowi RP zupełnie nie przeszkadza.

Jednym słowem, zdaniem prezydenta Andrzeja Dudy, doktora nauk prawnych, brak możliwości apelacji jest całkowicie OK, kiedy obywatel polski z jakichś zawiłych względów osobistych pragnie przestać być obywatelem polskim.

Natomiast brak możliwości apelacji jest niedopuszczalny, kiedy przychodzi do odebrania stopnia oficerskiego nieżyjącym generałom Jaruzelskiemu i Kiszczakowi, oraz żyjącym pomniejszym umundurowanym łajdakom PRL.


Pokrętny bantustan.Opublikowano: 03.04.2018 03:54. Ostatnia aktualizacja: 03.04.2018 03:58.
Autor: Stary Wiarus
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

image
BACKUP: http://staryw.blogspot.com
NIE POSIADAM
KONTA FACEBOOK
"Powojenne pojednanie historyczne Francji i Niemiec utorowało drogę do powstania Unii Europejskiej. Z kolei mądrość i wspaniałomyślność narodów rosyjskiego i niemieckiego oraz przezorność działaczy państwowych obu krajów pozwoliły uczynić zdecydowany krok w kierunku budowy Wielkiej Europy. Partnerstwo Rosji i Niemiec stało się przykładem wychodzenia sobie naprzeciw, patrzenia w przyszłość przy zachowaniu troskliwego stosunku do pamięci o przeszłości. I dzisiaj rosyjsko-niemiecka współpraca odgrywa wielce ważną, pozytywną rolę w polityce międzynarodowej i europejskiej." Władimir Władimirowicz Putin, 31.08.2009 Anglia kosztuje sprzedawcę jabłek na lokalnym rynku i fryzjerkę z obwoźnego salonu fryzjerskiego circa £50 na miesiąc, i w pakiecie dostaje się dwór, królową, broń atomową, coroczne „trooping the colour”, wyścigi w Ascot, BBC1, BBC2, BBC3, BBC4 plus kilka kanałów tematycznych i Borisa Johnsona (to tak z grubsza), w czasie gdy ich polskie odpowiedniki muszą wybecalować £250 (sic!) na likwidację armii, niemoc policji, opieszałość sądów, wszechobecną korupcję, kolesiostwo na uczelniach, słabość kapitałową polskich firm, powódź, Bronka z jego potomstwem, przyjaciół Putina i kuzynów Angeli, likwidację mediów publicznych, a na deser Palikota, twarz polskiego „liberalizmu”, szefa wiekopomnej komisji „Przyjazne Chamstwo”. Pięć razy więcej za wschodnią podróbkę państwa. Dużo. Rolex, 14.06.2010 POLONIA  BEZ  CENZURY   STARY  WIARUS  BACKUP               free counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Szeliga  No jak to co? Mosty się zlikwiduje i zastąpi  miejską wypożyczalnią slipek i...
  • @Jerzy Korytko  Za EUR 2000 miesięcznie we Francji żyje się zdecydowanie cienko. Koszt...
  • @Jerzy Korytko  Pan będzie tak wyrokował, jak Hermann Goering ("Kto jest Żydem, o tym...

Tematy w dziale Polityka