Blog
W Temacie Maci
Stary Wiarus
Stary Wiarus Nie posiadam konta Facebook
227 obserwujących 894 notki 1754583 odsłony
Stary Wiarus, 17 lipca 2018 r.

Onuca?

333 2 0 A A A

Do czasu szczytu Trump-Putin, Polska miała do wyboru status antyrosyjskiego, proamerykańskiego państwa frontowego oraz status rosyjskiej onucy. 

W wyniku szczytu, jedna z tych opcji rozwiała się w niebyt.

Popularna wśród Polaków, ale nigdzie indziej, trzecia opcja, że bez względu na stan stosunków między mocarstwami, Polska ma być bogata, powszechnie szanowana, szczęśliwa, ma siedzieć po prawicy Ducha Świętego, a jej polityka zagraniczna ma opierać się na zasadzie "a ja sobie stoję w kole i wybieram kogo wolę" niestety nie istnieje ani nigdy nie istniała.


Opublikowano: 17.07.2018 01:11. Ostatnia aktualizacja: 18.07.2018 02:33.
Autor: Stary Wiarus
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie


BACKUP: http://staryw.blogspot.com
NIE POSIADAM
KONTA FACEBOOK
"Powojenne pojednanie historyczne Francji i Niemiec utorowało drogę do powstania Unii Europejskiej. Z kolei mądrość i wspaniałomyślność narodów rosyjskiego i niemieckiego oraz przezorność działaczy państwowych obu krajów pozwoliły uczynić zdecydowany krok w kierunku budowy Wielkiej Europy. Partnerstwo Rosji i Niemiec stało się przykładem wychodzenia sobie naprzeciw, patrzenia w przyszłość przy zachowaniu troskliwego stosunku do pamięci o przeszłości. I dzisiaj rosyjsko-niemiecka współpraca odgrywa wielce ważną, pozytywną rolę w polityce międzynarodowej i europejskiej." Władimir Władimirowicz Putin, 31.08.2009 Anglia kosztuje sprzedawcę jabłek na lokalnym rynku i fryzjerkę z obwoźnego salonu fryzjerskiego circa £50 na miesiąc, i w pakiecie dostaje się dwór, królową, broń atomową, coroczne „trooping the colour”, wyścigi w Ascot, BBC1, BBC2, BBC3, BBC4 plus kilka kanałów tematycznych i Borisa Johnsona (to tak z grubsza), w czasie gdy ich polskie odpowiedniki muszą wybecalować £250 (sic!) na likwidację armii, niemoc policji, opieszałość sądów, wszechobecną korupcję, kolesiostwo na uczelniach, słabość kapitałową polskich firm, powódź, Bronka z jego potomstwem, przyjaciół Putina i kuzynów Angeli, likwidację mediów publicznych, a na deser Palikota, twarz polskiego „liberalizmu”, szefa wiekopomnej komisji „Przyjazne Chamstwo”. Pięć razy więcej za wschodnią podróbkę państwa. Dużo. Rolex, 14.06.2010 POLONIA  BEZ  CENZURY   STARY  WIARUS  BACKUP               free counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @marektomasz  Piszę to co z dala widzę. Od pokrzepienia serc jest Henryk Sienkiewicz....
  • @Autor "odkrywczej jak podróże: Ossendowskiego, Strzeleckiego i Domeyki,"Ostrożnie ze...
  • @Autor "Tymczasem znacząca część społeczeństwa - ta popierająca PIS, ale nie tylko - chce...

Tematy w dziale Polityka